מהי מדיטציה? מדיטציה למתחילים ולמתקדמים | יואב זילכה | מורה למדיטציה
 
 

 


 

 

 

 מהי מדיטציה ?

דף הבית >> שירותים >> מהי מדיטציה ?
 
שירותים
תיאום פגישה אישית עם יואב
שיעורים פרטיים ללימוד מדיטציה
מפגשי לימוד ותרגול מדיטציה בקבוצה
סדנאות מדיטציה ומודעות בארגונים
אירועים קרובים
קורס מדיטציה קצר בוידאו - חינם!
ספרון המדיטציה האינטרנטי של יואב המכיל 20 מדיטציות במתנה
מדיטציה ללא מדיטציה | מיני קורס וידאו חינם
מנטורינג אחד על אחד עם יואב
מהי מדיטציה ?
סרטוני וידאו מעוררי השראה
תכנים בחינם
יואב זילכה מתארח אצל אורנה דץ
יואב זילכה מדבר על הצלחה בתוכנית המקצוענים עם שירה פליקס
ראיונות עם מומחים שונים בנושא התפתחות אישית - לצפייה בחינם
מהי מדיטציה?

( למעוניינים ביצירת קשר עם יואב או בתיאום שיעור מדיטציה פרטי לחצו כאן )

מהי מדיטציה?

זהו רק ניסיון חיוור ויומרני לתאר במילים את מה שלא ניתן לתיאור. הניסיון לתאר מהי מדיטציה דומה לניסיון לתאר את הטעם של תות לאדם שמעולם לא אכל תותים. בעוד שהמילים יכולות לשמש לעתים כתמרור מועיל המכוון לחוויה, ללא החוויה עצמה הן תפלות. מדיטציה היא הרפתקה. בעיניי ההרפתקה הגדולה, המרתקת והמופלאה ביותר בחיים. וזאת משום שבהרפתקה הזו אנחנו מגלים את החיים עצמם, את החיים שאנחנו. הבודהא אמר ששחרור מסבל וממתח נפשי מושג על ידי הכרה בטבעם של הדברים ובאופן שבו הם קיימים. כלומר, לא נדרש שום דבר מעבר להכרה ישירה במציאות כפי שהיא. מדיטציה היא ההרפתקה המאפשרת הכרה זו. וזאת באמצעות פיתוח היכולת להבחין בין מה שבאמת קורה לבין מה שאנחנו חושבים שקורה. יכולת שהיא קריטית לחיים שלווים, מאושרים ופוריים.

התודעה (Mind) שלנו במצבה הרגיל והמוכר, היא תזזיתית, סוערת ומבולבלת. המוח מייצר כל הזמן זיכרונות, ציפיות, דעות קדומות, שיפוטים, הערות מנטאליות. כל אלה הן מחשבות. עבור מרבית האנשים זה ממש תוהו ובוהו. אין לנו את היכולת לבחור איך לחשוב או איך להרגיש. המחשבות חושבות אותנו והרגשות מציפים אותנו. וברוב המקרים גם אין לנו מושג כמה הדבר מזיק לנו, כמה סבל נפשי זה יוצר. לא המחשבות עצמן הן שמזיקות לנו, אלא חוסר היכולת שלנו לראות אותן ולחשוף אותן כמחשבות ותו לא. מחשבות תמיד יהיו חלק מאיתנו, אבל אנחנו יכולים ללמוד להפסיק להתייחס אליהן כאילו שהן מייצגות משהו אמיתי. כאשר איננו חושפים את המחשבות כמחשבות ואת הרגשות כרגשות, נפשנו וגופנו מגיבים להם במתח נפשי כזה או אחר (פחד, דאגה, חרדה, תסכול, כעס ועוד).

מדיטציה זה התרגול שבו אנחנו מתחילים להרגיע את הסערה, ליצור מרווחים של שקט והפוגה בתוך הפטפוט הבלתי פוסק של החשיבה ומסביבו. ברגע שזה קורה, נפתחת בפנינו גישה לרמות עמוקות יותר של מודעות, אשר קיימות מעבר לרעש שעל פני השטח.

במקביל לכך, מתפתח לו בהדרגה תהליך של התמוססות ההזדהות שלנו עם המחשבות והרגשות. אנחנו מתחילים להבחין בטבע השקוף והאשלייתי שלהם וכבר לא מאמינים בהם באופן מוחלט. ככל שהכרותנו את טבעם של תהליכי החשיבה שלנו מעמיקה ומתייצבת, זה משאיר אותנו במרחב של שלווה, אושר ואהבה שאינם מותנים בדבר. התהליך הטרנספורמטיבי הזה יוצר הרמוניה פנימית איתה אנחנו חיים אז את חיי היום יום שלנו. הרמוניה זו מאפשרת חיים פוריים ומועילים. מדיטציה היא דרך חיים, מדיטציה היא אמנות החיים.

בסופו של דבר, מדיטציה היא לא רק התרגול של פיתוח מודעות ואיזון נפשי, אשר מוביל להתעוררות ולשחרור מסבל. אלא היא גם אותו מצב תודעה משוחרר של ערות וחיבור עמוק לכל הקיים.

 
"מדיטציה היא ערות טבעית למתרחש ברגע זה.
ערות המאפשרת גם את ההכרה בהיותך (בהוויה שהינך)." 


~ יואב זילכה ~

למי זה מיועד?

לכל מי שמעוניין להשתחרר ממתחים נפשיים וליהנות משלווה פנימית, מריכוז גבוה יותר ומשיפור משמעותי באפקטיביות שלו ובאיכות חייו. השיעורים מיועדים ומותאמים למתרגלים בכל הרמות: החל ממי שמעולם לא תירגל מדיטציה ועד מי שמתרגל כבר שנים ומעוניין להעמיק אף יותר בדרכו הרוחנית.

 
איזה סוג של מדיטציה יואב מלמד?


במשך שנים יואב התנסה בזרמים שונים של תרגול מדיטציה והדרכה רוחנית. המשפיעים העיקריים שבהם היו ועודם: מדיטציית ויפאסנה, תרגילי זן ו-Mindfulness, אסכולות הבודהיזם הטיבטי וכן גישות ותרגילים של מורים רוחניים דגולים כמו אקהרט טול (Eckhart Tolle) וקרישנמורטי (Jiddu Krishnamurti).
 
בעקבות כך ומתוך ההתנסות האישית והישירה שלו כמתרגל, נבעה בטבעיות גישתו ללימוד ולתרגול מדיטציה. השיטה של יואב היא שאין שיטה והיא נקראת פשוט: "חיי מדיטציה" - Meditative Life. שלושה עקרונות יסוד לגישה זו:
 
1. על מנת להפיק מהמדיטציה תועלת אמיתית, ממשית, יש להתייחס אליה ולנהוג בה כדרך חיים ולא כשיטה, כחוג או כטכניקה.
 
2. את האמת בנוגע למהותו ובנוגע למציאות, על האדם לגלות בעצמו, מכיוון שרק כך היא תשחרר אותו. לכן, אין לכפות עליו שום תורה או אידיאולוגיה, אלא להעניק לו את המרחב, את ההכוונה ואת החופש הדרושים לו למלאכה פנימית זו.
 
3. לתרגול חיי מדיטציה יש שני גלגלי שיניים שמניעים זה את זה ומעניקים כח אחד לשני. גלגל אחד מייצג את מה שיואב מכנה "תרגול מגרש האימונים" (התרגול המבודד והקלאסי בחדר המדיטציה) וגלגל שני מייצג את התרגול השוטף של מדיטציה בחיי היום יום, אשר אפשרי ונגיש לנו בכל רגע, בכל מקום ובכל מצב. זהו שילוב המסייע ליצירת הרמוניה ולהטמעת המדיטציה כדרך חיים חדשה. כך באופן הדרגתי מתפוגגת ההפרדה הדמיונית בין המדיטציה לבין "שאר החיים" שלך. הכל מתאחד עד אשר כבר לא ברור לך מתי זהו תרגול ומתי זהו לא תרגול. כלומר, הערות מתייצבת ומתגלה מחדש כטבעה המקורי של נפשך.
 
אז אמנם ייתכן שתיחשפו בהדרכות המדיטציה של יואב למגוון עשיר של כלים, תרגילים ושיטות, אך זאת מבלי להיצמד לשום שיטה או כלי ספציפיים כתחליף לגילוי הישיר של החיים. יואב מעודד את ההתנסות האישית והישירה של כל אדם, את הגילוי העצמאי של כל אדם.
 
בסגנונו תוכלו להבחין בפשטות שבהנחיה ובלימוד בגובה העיניים לצד מידת העומק והרצינות. כמו כן, בדרך לימוד יצירתית, מסקרנת ומהנה הכוללת כלים ותרגילים חדשניים המתאימים יותר לאורח חיינו המודרני והמערבי.הירשמו עכשיו בחינם לקורס מדיטציה קצר בוידאו

הקורס כולל 6 סרטוני וידאו בהדרכתו של יואב זילכה. למתחילים שביניכם הוא יספק כניסה רכה אל עולם המדיטציה ולמתקדמים הוא יעניק בהירות מחודשת והעמקה של התרגול.

 


מיהו יואב זילכה?
 
  יואב מדריך אנשים להתעוררות רוחנית כמקור לחיים פוריים מתוך שלווה, אהבה ואושר בלתי מותנים. וכחלק בלתי נפרד מכך, מורה למדיטציה.
 
במהלך 9 השנים האחרונות עושה את דרכו בצורה אינטנסיבית במעלה סולם ההתפתחות האישית והרוחנית, מתרגל התבוננות וטכניקות שונות של מדיטציה ומלווה אנשים רבים להתעוררות, לשיפור איכות חייהם ולהשגת תוצאות טובות יותר בתחומי החיים השונים. ליואב היתה הזכות (ועדיין) לעבוד עם מאות אנשים ברמה של אחד על אחד, כמו גם בסדנאות ובפעילויות קבוצתיות שונות. התכנים והכלים שלו משפיעים לטובה על חייהם של אלפי אנשים בארץ ובעולם.
 
הוא חי את עולם האימון הרוחני כדרך חיים, במשך שנים למד את הפוטנציאל האנושי ואת אמנות החיים מטובי המורים במזרח ובמערב. יואב בוגר BA בהצטיינות בחוג למנהל עסקים ותיירות, וכן מאמן אישי ועסקי מוסמך בוגר Coaching Academy. עד היום כתב למעלה מ-300 מאמרים בנושאים כגון: הצלחה בחיים, מדיטציה, צמיחה רוחנית והתפתחות אישית. כמו כן פיתח מספר מוצרי מידע והיו לו מספר הופעות בתקשורת.
 
 למידע על שיעורים פרטיים ללימוד מדיטציה, לחץ: מורה למדיטציה

לפרטים על סדנאות מדיטציה ואירועים קרובים לקהל הרחב בנושא, לחץ כאן


למידע על סדנאות מדיטציה ומודעות בארגונים, לחץ כאן

 
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים