הצלחה והפוטנציאל-האנושי
 
 

 


 

 

 

 הצלחה והפוטנציאל האנושי

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> הצלחה בחיים ובעסקים >> הצלחה והפוטנציאל האנושי

‏יום שישי 28 נובמבר 2008

Share

הצלחה

הצלחה והפוטנציאל האנושי

מחקרים רבים כבר הגיעו למסקנה שבני האדם מנצלים רק כ-5% (במקרה הטוב) מהפוטנציאל של המוח שלהם. המוח הוא הכלי המשוכלל ביותר בעולם, אשר חשיבותו הגדולה ביותר טמונה בכך שהוא זה האחראי ליצירת המציאות של חיי האדם המפעיל אותו. במילים אחרות, הפוטנציאל האנושי נקבע על פי הפוטנציאל של המוח, אבל כמובן שלא רק בזכותו. איך זה קשור עם הצלחה?

אדם מגיע לגדולה ולהצלחה המלווה בעשייה פורייה, בהכרה, בשפע של כסף, בנתינה ובברכה, בזכות מימוש אחוז מסוים מסך כל הפוטנציאל הכללי שלו. זה האחרון נקבע על ידי היכולות הקוגנטיביות שלו, המיומנות של הפעלת תת המודע ולמידת השילוב בין המוח המודע למוח הלא מודע, וכמובן בעזרת כשרון, חוזקות ומיומנויות.

כשאני מדבר על יכולותיו של המוח אין הכוונה רק למשמעות של אדם משכיל בעל תואר שני או דוקטורט, ממש לא. מדובר אך ורק באותה יכולת מופלאה של האדם להשקות את מוחו במידע, להפוך אותו לידע קונקרטי וספציפי המתאים למטרותיו ואז לתרגם את אותו ידע לתוכנית פעולה מוגדרת. חושבים שזה נגמר כאן? לא ולא? הייתי אף אומר שכאן זה מתחיל! פה מגיע השלב של נקיטת הפעולה באופן ברור ומותאם לתוכנית שנכתבה. התהליך שתואר כאן זה עתה הוא דוגמא למוח בריא שעובד בצורה מושלמת. אני חוזר שוב, השקיה של המוח במידע חשוב וחיובי, עיבוד המידע לידע מעשי, בניית תוכנית פעולה מתאימה וביצוע עקבי וברור של המשימות הנגזרות מהתוכנית. ויתרה מכך, לאחר הביצועים, נדרשת גם בקרה על כל הנעשה. באם נוסיף לקוקטייל המעניין הזה, גם רגש, תשוקה ואהבה, נקבל מימוש של אחוז גבוה מאוד מהפוטנציאל האנושי של אותו אדם, או במילים אחרות הגשמה עצמית.

מעת לעת אנו מתוודעים לכל מיני סיפורי הצלחה של אנשים, בדרך כלל אותם סיפורי הצלחה מציגים אדם שהיה לגמרי "בינוני" והמון פעמים גם במצב הרבה יותר גרוע, והגיע למצב של יצירת שפע ממה שהוא אוהב לעשות. אז נשאלת השאלה: "האם יש גבול לפוטנציאל האנושי?" והתשובה היא חד משמעית- לא! בניגוד לכל מה שאתם חושבים, אין שום גבולות ואין שום מחסומים מלבד אלה שאתם קובעים לעצמכם או שמישהו אחר קובע לכם ואתם כך או כך בוחרים להאמין בהם.

למי שמחכה כבר לפאנץ', אז הנה זה בא... אחד האנשים שהוכיחו שאין גבול לפוטנציאל האנושי בכלל ולפוטנציאל הכלכלי (של האינדיבידואל) בפרט, הוא ניק הליק (
Nik Halik), בחור למשפחה יוונית ממוצעת לחלוטין שגדל רוב חייו באוסטרליה וכיום הוא מיליארדר. אך הוא לא עוד מיליארדר, בבחור הזה יש משהו הרבה יותר עמוק. הבחור הזה לא יודע מגבלה מהי? הוא עושה הפוך ממש שכולם עושים, הוא מחויב לחלומות שלו בדיוק כמו ילד שחולם על האופניים הראשונות, והוא עושה הכל על מנת להעביר מהידע והניסיון שלו בתחום ההצלחה, ופריצת הדרך הכלכלית להמונים ברחבי העולם כולו. ניק הליק צלל אל שרידי הטיטאניק, טיפס על האוורסט ובקרוב הוא ילך על הירח (אני לא צוחק). למה? כי הכסף לפי תפיסתו, הוא כלי להגשמת חלומות. לא לחינם, הוא זכה לכינויים: "המיליארדר האקסצנטרי", או אם תרצו "The Thrillionaire" (זהו גם שמו של ספר חדש יחסית שכתב). האם פגשת פעם מיליארדר פנים מול פנים? האם פגשת אחד כזה שגם משתוקק ללמד אותך איך לעשות את זה נכון ובגדול?

תבין, אנשים שיצרו לעצמם עושר רב, לא עשו זאת במקרה. יש להם מערך של אמונות, תפיסות, מחשבות ופעולות שונה לחלוטין משל רוב האנשים. ולכן, בידיהם מוחזק רוב העושר העולמי, אומרים כי 40% מהעושר שבעולם מוחזק בידי 1% מהאוכלוסייה. רבותי, זה כלל לא במקרה. בטח ראיתם את "הסוד"...זוכרים את הקטע שבוב פרוקטור אומר (בתרגום חופשי מאנגלית): "...זה מתוכנן ככה, זה לא מקרה, הם יודעים משהו, הם מבינים את הסוד". אבל לא מדובר רק בהבנה של עקרונות הסוד, אלא במערך הרבה יותר גדול של אמונות, ערכים, תפיסות, מחשבות, רגשות ופעולות.

שימו לב לסדר של המילים במשפט האחרון, גם זה לא מקרה! זהו סדר הדברים בדרך אל העושר, שמתחילה כמובן באמונות. אם ההתחלה היא באמונות, זה הזמן של כל אחד ואחת מכם להסתכל במראה ולהודות בצורה הכנה ביותר באמונות שלכם בהקשר לכסף. זוכרים שדיברנו על מגבלות? יפה, סביר להניח כי מה שמעקב אתכם בדרך הנכספת אל הצלחה ועושר אלו הם אמונות מגבילות. אמונות ששמות לכם תקרה מעל הראש (לרוב, תקרת גבס נמוכה) ולא מקדמות אתכם לחלומות שלכם. הזיזו את התקרות כי הן לא אמיתיות ותוציאו כמה שיותר צבע מהחיים...


באהבה ובהערכה :)
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare                                 
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.MentorMe.co.il


 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים