לקבל זו מיומנות שחובה עליך לפתח אם ברצונך לחיות בשפע
 
 

 


 

 

 

 לקבל זו מיומנות שחובה עליך לפתח אם ברצונך לחיות בשפע

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> שפע ותודעת עושר >> לקבל זו מיומנות שחובה עליך לפתח אם ברצונך לחיות בשפע
‏יום שלישי 05 יולי 2011

Share
שפע ותודעת עושר

לקבל זו מיומנות שחובה עליך לפתח אם ברצונך לחיות בשפע

אם אתם מסכימים איתי שהמקור לבעיות הכלכליות ולתחושת המחסור שלנו, נמצא במרבית המקרים בתודעה שלנו, אז המאמר הזה הוא בשבילכם. כאשר אנחנו חווים קשיים כלכליים ומערכת היחסים שלנו עם כסף עומדת בסימן של מאבק מתיש ומתמשך, זה בדרך כלל אומר שיש לנו איזושהי "מחלה" פסיכולוגית בהקשר לכסף. זה אומר שאנחנו לא חושבים נכון, משהו שם לקוי, החשיבה שלנו בהקשר לכסף היא מעוותת מהיסוד. אגב, יש כאן חדשות טובות עבורנו, כי זה אומר שזה בשליטתנו, שהאחריות היא בידיים שלנו ולא מדובר כאן באיזושהי גזרה חיצונית שנכפתה עלינו. אלוהים לא רוצה שתהיו עניים, אין לו שם רווח בכך. הכל מתחיל מבפנים ורק לאחר מכן משתקף במציאות החיצונית.
אם אתם כבר יודעים ומבינים על מה אני מדבר (ואני לא מתכוון יודעים את זה ברמת האינפורמציה אלא יודעים את זה כפי שזה מתבטא בחיים שלכם, כלומר חווים את זה על הבשר) ואתם מרגישים שאתם כבר עושים עבודה עצמית ארוכה, אך עדיין "השפע עוד לא הגיע", אסור לכם לפספס את המאמר הזה...
אינני יודע בדיוק איזה סוג של עבודה עצמית אתם עושים כדי "לרפא" את המחלה, אבל הייתי רוצה להוסיף אלמנט חשוב מאוד שיכול לסייע לכם בגדול. אחת הבעיות המרכזיות של אנשים שמנסים ליצור שפע בחייהם, היא שכל המיקוד ותשומת הלב שלהם מתרכזים סביב מה שהם רוצים ליצור או להשיג. או במילים אחרות, סביב מה שהם רוצים שאלוהים או היקום ייתן להם.
למה זו בעיה? כי הם מפספסים כאן נקודה מאוד קריטית. הם כל כך עסוקים במה שהם רוצים מבלי לבדוק האם הם בכלל מסוגלים לקבל את זה ולהכיל את זה. למה אני מתכוון? ברמה המודעת, הם אומרים לעצמם: "הנה, זה השפע שאני רוצה, ככה אני רוצה לחיות..." אבל אם נהיה כנים, גם אם מה שהם רוצים היה מגיע עכשיו, רוב הסיכויים הם שהם לא היו מסוגלים לקבל את זה ולהכיל את זה. למעשה, זוהי אחת הסיבות העיקריות שבגללן השפע הזה עוד לא הגיע.
לקבל זו מיומנות והיא זקוקה לאימון, לפיתוח ולתרגול כל הזמן. כאשר אנחנו מתאמנים בלקבל, אנחנו מגדילים את יכולת ההכלה שלנו. תארו לכם מצב שבו אלוהים רוצה להעניק לכם את כל הים, אבל אתם מגיעים אליו עם בקבוק ריק של 330 מ"ל. אינכם מסוגלים להכיל את כל השפע שאלוהים רוצה לתת לכם. אתם בקושי מסוגלים לקבל מחמאה או מתנה קטנה מאדם אחר. כשמישהו בא אליכם ונותן לכם מתנה, המשפט הראשון שיוצא לכם מהפה בדרך כלל הוא: "אויש...לא היית צריך" או "מה קרה לך? השתגעת?". כשמישהו נותן לכם מחמאה, אתם מיד "מצטנעים" או לחילופין "יורים" אליו מחמאה בחזרה, העיקר לא להישאר עם המחמאה שהוא נתן לכם.
חברים יקרים, אלו רק סימנים שמוכיחים כמה קשה לכם לקבל וכמה כלי הקיבול שלכם קטן ומוגבל. אז במקום לרכז את כל תשומת הלב והמיקוד שלכם במה שאתם רוצים (פונקציה של המוח המודע), תתחילו להתאמן בלקבל (פונקציה של תת המודע). איך עושים את זה? מתחילים בדברים הקטנים, שקורים לנו מדי יום. אם מישהו נותן לכם מחמאה, תגידו תודה רבה ותרגישו ראויים, תרגישו שזה מגיע לכם. אל תחמיאו לו בחזרה, אף אחד לא אמר שזה מה שחובה עליכם לעשות באותו רגע שמישהו מחמיא לכם.
כשמישהו מביא לכם מתנה קטנה, תגידו תודה רבה ותרגישו ראויים. תתמקדו בקבלה הזו שכעת התרחשה ואגב, זה גם מה שירחיב את יכולת הנתינה שלכם. תתרגלו קבלה והכלה בדברים קטנים, כל כך קטנים שכיום אתם לוקחים אותם כמובן מאליו. אתם קמים בבוקר ויש שמש נעימה בשמיים, היא מאירה לכם את העולם, מאירה לכם את היום. קבלו אותה, קבלו את השמש. אתם יושבים במשרד או בבית בצפיפות ובתנוחה לא נוחה. היו מודעים לכך ושנו את זה, הרגישו בנוח, תתרחבו, שבו בנוח, שימו לב למרחב שלכם, זה מגיע לכם להרגיש נוח, להרגיש טוב.
שימו לב איך אתם מתייחסים לעצמכם. אתם אוכלים ארוחת צהריים, תתפנקו, תשבו כמו בני אדם, קחו הפסקה, אל תאכלו בלחץ מול המחשב. אני מבטיח לכם שהעולם ימשיך להתקיים כרגיל גם אם תיקחו חצי שעה של הפסקה מוחלטת ואפילו תרשו לעצמכם לא לחשוב על העבודה בזמן הזה.
כשאתם מגיעים לפגישה או לבית של מישהו אחר ומציעים לכם משהו, תגידו מיד: "כן, תודה!". אני זוכר שבילדות שלי, תמיד חינכו אותנו בבית שאם הולכים לבתים של משפחה או אנשים אחרים, אז צריך להתנהג בהתאם. מה זה להתנהג בהתאם? על פי אמא שלי, להתנהג בהתאם זה לא לבקש כלום, להיות ביישן, לא לגעת בשום דבר ממה שיש על השולחן. מאז שהייתי ילד ועד לפני שנה בערך עדיין התנהגתי בצורה די דומה. אמנם לא כילד ביישן כי כבר עברתי הרבה מאז, אבל עדיין נותרו שרידים מסוימים מהחינוך הזה.
בשנתיים האחרונות התחלתי לשים לב לזה יותר ויותר. יום אחד באתי לאיזה חבר והוא שאל אותי אם אני רוצה קפה. התגובה שלי הייתה אוטומטית: "לא תודה!". פתאום היה לי רגע של מודעות, רגע של הארה. פתאום "תפסתי" את ה"לא תודה" הזה בזמן ואז אמרתי לו: "אתה יודע מה, כן תודה. אני אשמח לקפה, שניים סוכר בבקשה". שכל שטרם הגיע להארה עובד כמו רפלקס, הוא רק מגיב כל הזמן למה שמתרחש, הוא מדלג על כל השלבים שנמצאים בדרך לפני התגובה (מודעות- תפיסה- תחושה- תגובה).
מאותו רגע התחלתי להתאמן בלהגיד לחיים "כן תודה", במקום "לא תודה". אני שותה הרבה יותר קפה מאז, כי גם כשלא בא לי, אני אומר: "כן תודה", אבל אני יודע שיש לתרגול הזה מטרה נעלה בסופו של דבר. אל תזלזלו בדברים הקטנים האלה, כי בכל פעם שאתם מתרגלים קבלה ומתאמנים בלהכיל, אתם מרחיבים את הכלי ומפתחים את היכולת שלכם לקבל את השפע ואת המטרות שאתם ראויים להם. לקבל זו מיומנות חשובה מאוד שעליכם לפתח, אם אתם באמת רוצים לחיות במציאות של שפע, לא רק ברמה הכלכלית אלא בכל המובנים של החיים. אני מדבר על שפע שמעשיר את המחשבות, את הרגשות, את הגוף ואת הנשמה שלכם.
יש לכם דוגמאות משלכם להמחשת האימון בקבלה? אשמח לשמוע מכם, אנא הגיבו כאן למטה. 

מגיע לכם יותר!
יואב זילכה


אהבת את המאמר?
שתף את האנשים היקרים לך. Share
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראהוגם לקבל במתנה את ה"פורמולה" שתגלה לך מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלך בחיים? לחץ כאן עכשיו!

 

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים