לרוקן את הארון
 
 

 


 

 

 

 לרוקן את הארון

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> התפתחות אישית | צמיחה רוחנית | מדיטציה >> לרוקן את הארון

‏יום ראשון 10 אפריל 2011

Share

התפתחות אישית

המפתח השלישי אל החופש- לרוקן את הארון...

האם גם אתם עסוקים בניקיונות לקראת פסח? מצאתם שארון הבגדים שלכם מבולגן כולו?...עד כדי כך מבולגן שאתם אפילו לא יודעים מאיפה להתחיל. מה אתם עושים במקרה כזה? אינני יודע, אך אשמח לספר לכם מה אני עושה, לפחות בשלב הראשון. ראשית, אני מרוקן את כל הארון החוצה. אם אתם חושבים שמדובר במאמר שייתן לכם טיפים לסידור הארון, אתם טועים. הארון הוא רק מטאפורה ולא סתם מטאפורה, אלא אחת שממחישה את המפתח השלישי שלכם אל החופש. למה אני מרוקן את כל הארון החוצה? מהי המשמעות האמיתית של זה בחיים שלנו? ולמה מי שמרוקן את הארון לעתים קרובות, חי טוב יותר? כל זאת במאמר הזה שהוא השלישי והאחרון בסדרה "3 המפתחות שלך אל החופש".

"בוא ותראה מה הוצאת החוצה..." כך אמרה המנטורית שלי, ואז החלה למנות דבר דבר, בעיה בעיה, סוגיה סוגיה, מכל המטענים שסחבתי על הגב. לאחר מכן, היא שאלה איך אני מרגיש ואני עניתי: "אני מרגיש ריק, תחושה נפלאה, קלילות, בא לי לשבת על ערסל בחוף הים".

מדוע אנחנו זקוקים לסדר וניקיון בבית? מפני שזה יוצר תחושת בהירות, זה יוצר חלל ריק שמאפשר לנו לנשום. בנוסף לכך, סדר וניקיון ברמה הפיזית מסייעים לנו ליצור גם בהירות של מחשבה ומיקוד. איזה כיף זה להסתכל על בית נקי ומסודר? איזה כיף זה להסתכל על ארון ריק או על שולחן עבודה נקי? הסדר בחוץ עושה גם סדר בפנים, נקי בחוץ ונקי בפנים.

השכל שלנו הוא הבית שלנו, אנחנו נמצאים שם כל היום. רובנו מנקים את השכל לעתים רחוקות מאוד. זה אומר שמרבית הזמן אנחנו מסתובבים עם שכל מלא בלכלוך, מלא בבעיות, מלא במטלות שעלינו לעשות, מלא בתפקידים ומשימות, מלא בהסכמים והבטחות. הוא כל כך מלא ודחוס שאין שם אוויר וזה יוצר לחץ עצום שלא מאפשר לנו לחשוב בבהירות ולהתמקד, מה גם שבזבוז האנרגיות שלנו במקרה הזה הוא עצום.

לנקות את השכל משמעו לרוקן את הארון. אם אנחנו רוצים לסדר ארון מבולגן, במרבית המקרים הדרך היעילה ביותר היא לרוקן את כל תכולתו, לברור אותה, למיין, לזרוק חלק מהדברים שכבר אינם רצויים לנו ואז להחזיר לארון דבר דבר. מאיפה הכל התחיל? מיצירת בהירות. למה? כי בהירות מובילה אותנו אל הכוח לפעול. התבוננות בארון מבולגן יוצרת תסכול, עומס, לחץ. התבוננות בארון ריק ונקי יוצרת בהירות, ניקיון, קלילות, ריקות, צלילות.

מהמקום בו ישבתי לא יכולתי להבחין בשעון אך הרגשתי שאנחנו מתקרבים לסיום. ואז היא אמרה: "יש לי בקשה אליך: בשבועיים הקרובים, תמשיך לעשות את מה שאתה עושה אבל תעשה את זה כאילו אתה ארון ריק, עם הריקות הזו..."

הארון המבולגן הוא כמו תרמיל או מטען גדול שאנחנו סוחבים על הגב. דמיינו לרגע שאתם יורדים להוריד את הזבל עם תרמיל ענק על הגב, כזה שנמצא על גבם של צעירים שנוסעים לטיול של שנה בהודו ונפאל. יופי...עכשיו דמיינו שאתם מגיעים לפגישת עבודה או לפגישה עם לקוח חדש עם אותו תרמיל ענק על הגב. האם זה נשמע לכם אפקטיבי, ללכת לביצוע משימה אחת פשוטה עם תרמיל כזה גדול על הגב? ברור שלא!

וזה מה שאנחנו כל הזמן עושים, רובנו מסתובבים כל היום עם התרמיל הענק הזה שמלא בכל הדברים שמטרידים אותנו או סתם יושבים עלינו. אין בכך שום תועלת, איננו צריכים את הדברים שנמצאים בתרמיל הזה, כשאנחנו בסך הכל מורידים את הזבל. וברור שאנחנו לא צריכים את כל מה שנמצא בתרמיל הזה כשאנחנו בפגישה עם אדם אחר. לא רק שאנחנו לא צריכים את התרמיל, אלא שהוא גם מפריע לנו, הוא מכביד, הוא מטריד, הוא מעיק, הוא מתיש ומעמיס עלינו.

מה הפתרון? לרוקן את הארון, להניח את התרמיל בצידי הדרך ולהמשיך לפעול מתוך תחושת הריקות והקלילות הזו. איך עושים זאת? פשוט מאוד, מנקים לעתים קרובות יותר. מדי פעם, כשאתם מרגישים שאתם שוב מלאים בלכלוך, תעצרו לרגע, תיקחו דף נייר ותציירו קובייה גדולה בחלק העליון של הדף. בחלק התחתון של הדף תרשמו את כל הדברים שמעסיקים אתכם ויושבים עליכם: מטלות, משימות, פרויקטים למיניהם, תפקידים, מחויבויות, מחשבות מעיקות, סוגיות עיקריות וכו'. את הקובייה תשאירו ריקה ותסכלו על הדף עכשיו.

מה אתם רואים? האם כדי להתמודד עם הדברים שרשמתם בחלק התחתון של הדף, אתם חייבים שהם יהיו בתוך הקובייה? כיצד לדעתכם תהיו יותר אפקטיביים ויהיה לכם קל יותר להתמודד על כל אחד מהדברים שרשמתם? כאשר הקובייה (השכל) שלכם ריקה ונקייה או כאשר היא מלאה בלכלוך?

תרגיל דומה ניתן לעשות באמצעות שיחה ולהגיע לאותה מטרה- ריקון הארון. שבו ליד בן או בת הזוג שלכם והוציאו החוצה מהארון שלכם את כל מה שמטריד ומעסיק אתכם, עד שתרגישו ריקים. חשוב מאוד לחוש את הריקות ברמה הפיזית כתחושה. אתם תרגישו קלים יותר, בן או בת הזוג שלכם ירשמו עבורכם את כל מה שהוצאתם ואחר כך יקריאו לכם את כל מה שנמצא בחוץ. לאחר מכן, החליפו צדדים ואפשרו גם לבן או בת הזוג להוציא את כל תכולת ארונם החוצה. ועכשיו, כשהארונות של שניכם ריקים, תודיעו זה לזה שאתם מתכוונים להמשיך בתקופה הקרובה לעשות את מה שאתם עושים, אבל לעשות זאת כשהארון ריק.

זהו המפתח השלישי שלכם אל החופש- לרוקן את הארון...אל תחכו לפסח בשביל לרוקן את הארון פעם בשנה. רוקנו את הארון לעתים קרובות ולמדו לפעול מתוך הארון הריק, זה ישפר את איכות החיים שלכם בצורה בלתי רגילה.

למאמרים הקודמים בסדרה:
המפתח הראשון אל החופש- לחשוב באמת
המפתח השני אל החופש- תפסיקו להניח ותתחילו לנוח


אני מאחל לכם ולמשפחותיכם חג שמח ואביבי!
יואב

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים לך. Share
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו בחינם כחבר באתר:www.MentorMe.co.il 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים