מהו המחסום הגדול ביותר שמונע ממך להצליח? חלק ג
 
 

 


 

 

 

 מהו המחסום הגדול ביותר שמונע ממך להצליח? חלק ג

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> הצלחה בחיים ובעסקים >> מהו המחסום הגדול ביותר שמונע ממך להצליח? חלק ג
‏יום שישי 10 דצמבר 2010

הצלחה

מהו המחסום הגדול ביותר שמונע ממך להצליח? חלק ג

בחלקים הקודמים נחשפת לשני השלבים הראשונים בדרך לשינוי פרדיגמה, שהיא הסיבה המקורית לתוצאות שלך בחיים. השלב הראשון הוא להבין מהי פרדיגמה והשלב השני הוא להיהפך מודע לפרדיגמה הקיימת שלך. לפני שאגלה לך מהם השלבים הבאים, אספר לך שהפרדיגמה שלך אחראית לבין 96-98% מהמחשבות, הרגשות והפעולות שלך, אשר יוצרות את התוצאות שלך. מכאן אנחנו מסיקים שמידת ההשפעה של הפרדיגמה על התוצאות שלך היא כמעט 100%. לכן אני אומר שהפרדיגמה שלך בתחום מסוים היא הסיבה האמיתית והמקורית לתוצאות שלך באותו תחום. מוכן לגלות את השלבים הבאים? הנה הם:
 
השלב השלישי- להטיל ספק בפרדיגמה הקיימת
לאחר שזיהינו את הפרדיגמה הקיימת, אנחנו מתחילים להטיל בה ספק. למה אנחנו עושים את זה? פרדיגמה צריכה שיאמינו בה בשביל לשרוד, כמו שבניין צריך אדמה או קרקע שעליה ניתן לבנות אותו. היא צריכה שיאמינו בה והיא צריכה לשרת משהו. למעשה, אלה הם שני היסודות העיקריים שעליהם היא בנויה. ברגע שאנחנו מטילים ספק בנכונותה של הפרדיגמה ובתועלת שלה, אנחנו יוצרים רעידת אדמה שתגרום לבניין הזה לקרוס. במקום בו הפרדיגמה שמה לנו סימן קריאה, אנחנו נשים לה עכשיו סימן שאלה ונגיד: "האומנם?" "האומנם זה נכון ש...". זה כמו למשוך למישהו את השטיח מתחת לרגליים, מיד הוא נופל.
 
אם קשה לנו מאוד לשחרר את הפרדיגמה, זה כנראה בגלל שהיא עדיין משרתת משהו בשבילנו. עלינו לשאול את עצמנו: "מהו הרווח הסמוי או היתרון הסמוי שיש לי מלהחזיק בפרדיגמה הזו?". ייתכן שאנחנו לא מסוגלים לחשוב על רווח ומודעים לכך שהפרדיגמה הזו לא נכונה ולא משרתת את התוצאות שאנחנו באמת רוצים. אבל עדיין, אם נחפור עמוק יותר נגלה שיש לנו איזשהו רווח מלהיות מושקעים בה. לכן, אמרתי "רווח סמוי". שאלה נוספת וחשובה היא: "מי אני אהיה בלי הפרדיגמה הזו?". מאחר ולפרדיגמה יש קשר חזק לרגשות שלנו ומקום מושבה הוא תת המודע, אשר מבין את שפת הרגש ולא את שפת ההיגיון, עלינו לזהות גם את הרגש הדומיננטי שהפרדיגמה שלנו יוצרת. המודעות הזו לרגש תסייע לנו בהמשך התהליך של שינוי הפרדיגמה.
 
השלב הרביעי- להמציא פרדיגמה חדשה ולמצוא עדויות פיזיות-מציאותיות שמוכיחות שהיא נכונה
כעת, לאחר שהפכנו מודעים לפרדיגמה הקיימת והטלנו בה ספק, עלינו להמציא פרדיגמה חדשה ומלהיבה, כזאת שתתאים לתוצאות שאנחנו רוצים ליצור באותו תחום.

ישנם מספר קוים מנחים שבהם תצטרך להשתמש בבואך להמציא פרדיגמה חדשה:
  1. היא צריכה להיות מלהיבה ומעצימה.
  2. כתובה אך ורק במילים חיוביות שהן שלך.
  3. קצרה ופשוטה- משפט אחד פשוט וברור.
  4. אין לה כל קשר לפרדיגמה הישנה שלך- היא משהו אחר לגמרי, שונה לגמרי, חדש לגמרי.
  5. יש בה היגיון מסוים בעינייך.
אם אתה מגלה שממש קשה לך להמציא פרדיגמה חדשה, תחשוב על אדם מסוים שאתה מכיר (לאו דווקא באופן אישי) שחי כרגע את התוצאות שאתה רוצה לחיות אותן באותו תחום. ואז תשאל את עצמך: "אם אלו הן התוצאות שלו, מה יכולה להיות הפרדיגמה שיושבת אצלו בתת המודע?".
 
זוכרים את הפרדיגמה הישנה שלי בתחום הזוגיות? ככה זה היה נראה: "קודם כל צריך להצליח ולהתבסס כלכלית, רק אחר כך אפשר להיות בזוגיות טובה". רוצים לדעת מה הייתה הפרדיגמה החדשה שהמצאתי שהביאה לי זוגיות מדהימה, שהיא אפילו טובה יותר מהזוגיות שרציתי? הנה היא: "האהבה מביאה לנו הצלחה ושפע כלכלי ואלה מביאים עוד אהבה בתמורה". התוצאה: אני עכשיו בזוגיות נפלאה שלא דומה לשום מערכת יחסים שהייתה לי בעבר.
 
לאחר שהמצאנו פרדיגמה חדשה, הצעד הראשון שעלינו לעשות הוא לשאול את עצמנו- איך היא גורמת לנו להרגיש (שימו לב איך הרגש שהפרדיגמה החדשה יוצרת הוא שונה לחלוטין מהרגש שהפרדיגמה הישנה יצרה). הצעד הבא הוא למצוא עדויות פיזיות-מציאותיות שמוכיחות שהפרדיגמה החדשה שלך היא נכונה. העדויות האלו יכולות להיות משלך או לא משלך, זה כלל לא משנה. עדות טובה במקרה הזה, היא כל עדות שמוכיחה שהפרדיגמה הזו נכונה. המוח שלנו לא ייתן לנו להשיג שום דבר שהוא לא מאמין שהוא אפשרי. אחד הדברים שגורמים לו להאמין שמשהו הוא אפשרי זה עדויות פיזיות שניתן לראות במציאות שמסביבנו. לכן, עלינו להכין רשימת עדויות פיזיות-מציאותיות שמוכיחות שהפרדיגמה החדשה שלנו נכונה. אני ממליץ על רשימה של 10 עדויות ומעלה.
 
השלב הבא הוא השלב האחרון והחשוב ביותר. אם תיישם אותו כראוי, הוא יביא אותך לרמה גבוהה מאוד של הצלחה. זהו השלב החמישי בו אנחנו מטמיעים את הפרדיגמה החדשה במעמקי תת המודע שלנו. במילים אחרות, אנחנו עושים "תכנות מחדש", אנחנו מחליפים את התוכנה, את ה-Software במחשב שנקרא המוח שלנו.
 
רוצה לדעת איך לעשות זאת? לחץ כאן לחלק האחרון בסדרה
 
מאמין בך!
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייך. Share    
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים
, סרטונים ותכנים מעוררי השראה 
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר: www.MentorMe.co.il 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים