מה אתה מחפש? טוב או רע?
 
 

 


 

 

 

 מה אתה מחפש? טוב או רע?

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> מוטיבציה >> מה אתה מחפש? טוב או רע?

‏יום חמישי 24 יוני 2010

Share

מוטיבציה

מה אתה מחפש? טוב או רע?

האם שמתם לב לכך שיש אנשים מסוימים שנראה שהם מחפשים תמיד את הטעות, את השגיאה, את הרע שבכל דבר, כאילו שמישהו הבטיח להם פרס על זה? קצת כמו ילד שמחפש את האפיקומן...אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותי כמרצה ל- מוטיבציה והצלחה, היא: "איך לשמור על מוטיבציה גבוהה?". כמובן שיש כל מיני דרכים, אך חשוב מאוד לא להתעלם מהבסיס, כלומר מהקרקע הפורייה שעליה מתיישבת מרצונה מוטיבציה. האמת היא שהקרקע הזו מורכבת מכמה יסודות, אחד מהם הוא גישה. אז מה אתם מחפשים? את הטוב או את הרע?

רבים הדגישו את חשיבות הגישה של אדם בהקשר למידת הצלחתו בחיים ואני מצטרף אליהם ובגדול. קחו את המילה גישה והפכו את האותיות, מה קיבלתם? השיג! לגישה שלנו יש השפעה משמעותית על הלך הרוח שלנו וכן על מה ש"קורה" לנו בחיים. נניח שנעשה ניסוי וניקח שני אנשים בגיל 25, אשר שווים לחלוטין ביכולותיהם, במידת הפוטנציאל שלהם, במיומנויות שלהם, בכישרון שלהם ואפילו בתכונות שלהם, ועם זאת שונים בדבר אחד- בגישה שלהם, ונעקוב אחר ההצלחה שלהם בחיים במשך 20 שנה. המצליחן יותר מביניהם יהיה ללא כל צל של ספק, זה שיש לו גישה חיובית ובריאה יותר לחיים, זה שמחפש את הטוב שבכל דבר.

שימו לב: אפילו אם שניהם ייתקלו באותן הנסיבות, באותם המכשולים והקשיים, הגישה בסופו של דבר היא זו שתנצח. תמיד אמרתי שכאשר יורד גשם, הוא יורד על כולם (זאת למרות שיש כאלה שחושבים שהוא יורד רק עליהם- עוד סממן לגישה שלילית), העניין הוא שהגישה של כל אחד מובילה אותו לתת פרשנות שונה לגשם ובעקבות כך לתת לו משמעות שמובילה למציאות שמתרחשת מיד אחר כך. הגשם הוא אותו גשם, אותן טיפות, לאחד הוא אסון, לשני ברכה.

אגב, חשוב לציין שהגישה שלנו משפיעה כמובן על הנסיבות שאנחנו מושכים אל תוך חיינו. זאת אומרת שהיא מסייעת לנו בשני שלבים קריטיים: בשלב הראשון, היא מעצבת את מה שבכלל מגיע אל תוך חיינו מלכתחילה, כלומר אדם עם גישה חיובית ימשוך אל עצמו הזדמנויות ונסיבות נעימות יותר מאשר אדם בעל גישה שלילית. בשלב השני, היא מעצבת את התגובה (באנגלית Respond להבדיל מ- React) שלנו לנסיבות ובכך מעצבת את הפעולות שלנו ובהמשך לכך את העתיד שלנו.

איך זה קשור אל מוטיבציה?

איך זה קשור אל מוטיבציה? כמובן שזה קשור! הגישה היא יסוד קריטי באותה קרקע פורייה שעליה דיברתי קודם. אדם שיש לו גישה בריאה לחיים, זה שמחפש את הטוב שבכל דבר, את השיעור שבכל דבר, את התיקון שבכל דבר, את היופי שבכל דבר, את הקסם, את הלמידה, את הברכה, את המסר, זוכה ליהנות באופן טבעי מרמות גבוהות יותר של מוטיבציה ואנרגיה. למה? כי הוא פשוט מכוון באופן אוטומטי להלך רוח מרומם יותר ולרטטים של אנרגיה שהינם גבוהים יותר. זה כמו תחנת רדיו, מי שמכוון באופן טבעי על 99 FM ישמע הרבה יותר "מוסיקה" בחיים, מאשר מי שמכוון באופן טבעי על 103 FM, שם הוא ישמע יותר "שיחות וצרות" (ההשוואה לצורך דוגמא בלבד).

לכן, לפני שמחפשים כל מיני "טריקים" לשמירה על מוטיבציה גבוהה, חשוב לערוך בדק בית בקומה הראשונה, בלובי, בבסיס שחלקו הגדול מושתת על גישה. חפשו את הטוב ולא את הטעות, אדם שהאוטומט שלו נמצא על מצב "חפש את הטעות", יכול לקרוא את המאמר היפה ביותר שאי פעם נכתב בעולם וכשיישאל בסופו איך היה, הוא יגיד: "יש שם טעות בשורה החמישית שבפסקה הרביעית, המחבר כתב "גודלים" במקום "גדלים". לעומת זאת, האדם בעל הגישה הבריאה בכלל לא ישים לב לטעות הזו, כי הוא לא מכוון על ה"תחנה" הזו. הוא לעומת זאת, ייהנה מהמאמר ויוכל להפיק ממנו ערך מיד.

מוטיבציה נשענת על הגישה שלנו אל החיים

מוטיבציה נשענת על הגישה שלנו אל החיים, גישה מעצם המילה גישה מתייחסת לאופן או לדרך שבהם אדם ניגש אל החיים. אבל זהו רק צד אחד של המטבע, הצד השני אומר שגישה היא גם איך החיים ניגשים אל אותו אדם. אם אני ניגש אל החיים בצורה יפה, הם ניגשים אליי בצורה יפה בהתאם. אם הגישה שלי אל החיים בריאה, הגישה של החיים אליי בריאה (ואם לפעמים נראה שלא, כנראה שיש שיעור טמון שם בשבילי ואם החיים רוצים ללמד אותי שיעור, זה סימן שאני חשוב להם, שמישהו שם למעלה בכל זאת אוהב אותי).

רוצים מוטיבציה גבוהה יותר? כוונו את האנטנה

אז כוונו את האנטנות לתחנה שנקראת "חפש את הטוב!", אתם תהיו בריאים יותר, מושכים יותר, אהובים יותר על האנשים שבסביבתכם, אתם תחיו שנים רבות יותר ותהיה לכם מוטיבציה גבוהה מאוד לפעול כדי להגשים את חלומותיכם, להצליח ולהישאר מוצלחים.  

חפשו את הטוב :) 
יואב זילכה 

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare                   
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.MentorMe.co.il


 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים