מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק א')
 
 

 


 

 

 

 מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק א')

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> הצלחה בחיים ובעסקים >> מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק א')
‏יום שישי 19 מרץ 2010


הצלחה

מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק א')

אומרים שאתה לא באמת מבין משהו, עד שאתה לא מסוגל להסביר אותו למישהו אחר, כך שהוא יבין אותו. אם אני אקח דגימה של 100 אנשים ואשאל כל אחד מהם מה הקשר בין אמונה לבין
הצלחה, סביר להניח שלפחות מחצית מהם או אולי יותר, יגידו לי את הדבר הבא: "בשביל להצליח אתה חייב להאמין בעצמך". והאמת היא שהם בהחלט צודקים, אבל השאלה היא האם הם באמת מבינים מה זה אומר להאמין בעצמך. יתרה מכך, האם הם באמת מבינים מהי "אמונה" ומה זאת אומרת "להאמין". חברים יקרים, אני מכיר אתכם, אני יודע שאתם רוצים ליצור הצלחה בחיים שלכם. המאמר הזה, על שלושת חלקיו, יכול להפיל לכם את האסימון שאתם מחכים לו כבר הרבה זמן...האסימון הגדול!

על מנת להיכנס לעומקם של דברים ולהפנים את הקשר בין אמונה לבין הצלחה מיסודו, ראשית בואו נגדיר כל אחד מהמושגים האלה: הצלחה ואמונה.

מהי הצלחה?
הבעיה מתחילה כאן, למרבית האנשים אין בכלל מושג מהי הצלחה. ברור לחלוטין כי הצלחה היא מה שכל אחד מגדיר לעצמו כ- הצלחה, אך מעטים הם האנשים שבאמת מגדירים מהי הצלחה עבורם. לרצות הצלחה מבלי להגדיר מהי הצלחה, זה קצת כמו לחפש ילד שהלך לאיבוד מבלי לדעת את שמו ואיך הוא נראה...הסיכויים למצוא אותו קלושים.

מעבר להגדרת הצלחה כפי שכל אחד מגדיר לעצמו, דרושה הבנה בסיסית של משמעותה של המילה הזו, של משמעותה של הצלחה. כדי לעשות קצת סדר בעניינים, אני אציג כאן 3 הגדרות של הצלחה שיעזרו לכם להבין את המשמעות של הצלחה. ההגדרות שונות אחת מהשנייה ועם זאת יש בהן משהו מן המשותף:

הגדרת הצלחה על פי ארל נייטינגייל (מי שנחשב למייסד תעשיית ההתפתחות האישית):
"הצלחה היא מימוש מתמשך של רעיון נשגב". (Earl Nightingale)

הגדרת הצלחה על פי ג'ים רון (יש האומרים המנטור הגדול ביותר בכל הזמנים):
"הצלחה היא משהו שאתה מושך על ידי הבן אדם שאתה הופך להיות. הצלחה היא לא משהו שרודפים אחריו, לרדוף אחרי הצלחה זה כמו לרדוף אחרי פרפר בניסיון לתפוס אותו". (Jim Rohn)

הגדרת הצלחה שלי:
"הצלחה היא מסע של עשייה עקבית לעבר מטרה משמעותית שהוגדרה מראש". (יואב זילכה)

כאשר אנחנו מדברים על הצלחה, רובנו מדמיינים הצלחה מוחשית, כלומר הצלחה כפי שהיא נראית לעין. התמונות שעולות לנו בראש הן תמונות של כסף, מכונית מפוארת, בגדים יפים, טיולים מסביב לעולם, קריירה משגשגת, משרד יוקרתי, זוגיות נהדרת, חיי משפחה איכותיים ועוד. אבל כל הדברים האלה אינם הצלחה, הם רק ההשתקפות של הצלחה.

היות ואנחנו המקור של כל מה שקורה לנו, הצלחה כפי שהיא נראית לעין היא רק ההשתקפות של מה שקורה בתוכנו, במחשבות שלנו, ברגשות שלנו, בגוף שלנו, בלב שלנו, בנשמה לנו וכמובן- באמונות שלנו!

צד ההצלחה שלנו בחיים, הצד הזה שנראה לעין, הוא נגזרת ישירה ומדודה של צד האמונה שלנו. האמונה שלנו בעצמנו, האמונה שלנו ב- הצלחה שאותה אנחנו רוצים והאמונה שלנו ביכולתנו להשיג את ה- הצלחה הזו- זאת האמונה שתקבע את מידת ה- הצלחה שלנו בחיים. כגודל האמונה, כך גודל ה- הצלחה...

מהי אמונה אם כך?
הנה לכם, הגדרה פשוטה של אמונה, אך עם זאת מאוד ברורה:
אמונה היא קביעת עמדה ביחס לנושא כלשהו באופן סובייקטיבי, ולא אך ורק על סמך עובדות אובייקטיביות. פירושן של עובדות אובייקטיביות הוא שהן מבוססות על חוויה ישירה של המציאות, דרך החושים והשפה או דרך התחושות (כאב, עצבות, אהבה וכו'). אמונה סובייקטיבית מערבת היסקים שאינם נגזרים ישירות מההתנסות, אלא מהשלכה של עולמו הפנימי (היגיון, רגש, אינטואיציה וכו') של האדם על המציאות. במובן הרחב, ניתן להגדיר אמונה כוודאות לגבי דבר מה אשר ניתן להטיל בו ספק. (מתוך אתר ויקיפדיה)

מה זה אומר להאמין?
לראות משהו ואז להאמין בו זה לא נקרא להאמין. להאמין זה אומר להיות בטוח בתוך עצמך בדבר מסוים וכתוצאה מכך לראות אותו במציאות. או במילים אחרות, לראות את זה בעיני רוחך לפני שתראה זאת על פני השטח.

80%מכל הצלחה נמצאים בפסיכולוגיה, רק 20% נמצאים בטכניקה. הצלחה היא בהלך הרוח של האדם. המסקנה היא שהצעד הראשון ביצירת הצלחה, הוא אמונה או יותר נכון ביסוס מערכת של אמונות שמתאימות להצלחה שאותה אתה רוצה. ראינו קודם שהצלחה משמעותה הגדרת מטרה משמעותית ועשייה עקבית לעברה. לפני שנצא לדרך עלינו לוודא שיש לנו אמונות שמקדמות אותנו לאן שברצוננו להגיע.

העץ של הצלחה ואמונה
ניתן לדמות זאת באנלוגיה פשוטה לעץ. דמיין עץ גדול עם שורשים, ענפים, עלים ופירות. הפירות והעלים הם התוצאות שאנחנו רואים בחיים, הצלחה מוחשית, הצלחה שנראית לעין. רובנו מנסים לשנות את כמות הפירות, איכות הפירות או את יופיים של העלים על ידי שינוי ישיר בכיוון של אותם פירות ועלים. זה לא עובד ככה...

השינוי מתחיל מהשורשים והענפים, הם משקפים את מערכת האמונות שלנו. כדי ליהנות מיופים של העלים ומטעמם של הפירות, עלינו לייצר קודם שורשים וענפים יציבים וחזקים. להרבה מאיתנו יש אמונות מגבילות שחוסמות את דרכנו לפרוץ החוצה וליהנות מאותה הצלחה 
לה אנחנו מחיילים. במקרים כאלה, להתאמץ יותר זה לא עובד, הבעיה האמיתית היא לא במאמצים שלנו. אנחנו חייבים לשנות את האמונות המגבילות האלה, אבל זה לא כל כך פשוט.

רוצה לדעת למה זה לא כל כך פשוט? ואיך בכל זאת זה אפשרי?

לחץ כאן לקרוא את חלק ב' של המאמר "מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה?
 

לחיי ההצלחה שלך!
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare                
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.mentorme.co.il


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים