מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק ב')
 
 

 


 

 

 

 מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק ב')

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> הצלחה בחיים ובעסקים >> מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק ב')
‏יום שישי 19 מרץ 2010


הצלחה

מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה? (חלק ב')

אז הבנו שיש קשר הדוק בין אמונה לבין
הצלחה ואפילו הבנו שהאמונות שלנו חייבות להיות במתאם עם מידת ה- הצלחה שאנחנו רוצים לחוות בחיים. כמו כן, הגענו למסקנה שייתכן ויש לנו אמונות מגבילות שמהוות מחסום עבורנו ושעלינו לשנות אותן ולמעשה להחליפן באמונות חיוביות ומלהיבות שמקדמות אותנו לאן שברצוננו להגיע. אבל עדיין נותרנו באוויר עם כמה שאלות מרכזיות:
 
  1. למה זה לא פשוט לשנות אמונה מגבילה?
  2. איך בכל זאת זה אפשרי?
  3. מהן הדרכים או האפשרויות שבאמצעותן ניתן לשנות את האמונה שלנו?
למה זה לא פשוט לשנות אמונה מגבילה?
הצעד הראשון בתהליך של שינוי אמונה בדרך אל הצלחה, מתחיל בזיהוי של האמונה הקיימת, שייתכן והיא מגבילה אותנו. שם המשחק כאן הוא מודעות, כלומר ראשית עלינו להיות מודעים לאמונה הנוכחית שלנו. למה זה לא פשוט? כי אמונה זה משהו בלתי נראה. את התוצאות (הפירות) בחיים שלנו קל לראות, הן מוחשיות, פיזיות, נראות לעין. אמונה היא בלתי מוחשית, היא רגש, היא הלך רוח, היא בלתי נראית. יתרה מכך, במרבית המקרים אין לנו מושג איך היא הגיעה לשם ולמה האמונה הזו שלנו בכלל. לכן, נורא קשה גם לזהות אותה...
 
יש גורם בלתי נראה שמשפיע על מידת ה- הצלחה שלנו
אנחנו מתעסקים כאן עם גורם מסוים שהוא בלתי נראה ועם זאת מעצב לנו את התוצאות שאנחנו מקבלים שוב ושוב בחיים. זה כמו תרמוסטט שמתוכנת לרמה מסוימת של תוצאות, לרמה מסוימת של הצלחה ועד שלא מתכנתים אותו מחדש, מה שהיה הוא מה שיהיה, ושום שינוי משמעותי לא יתרחש על פני השטח.
 
אנחנו מצוידים בסט של אמונות לגבי כל תחום, נושא או סוגיה בחיים. אם אנחנו רוצים תוצאות טובות יותר (או הצלחה גדולה יותר) בסוגיה מסוימת, עלינו לבדוק את האמונות שלנו לגבי אותה סוגיה.
 
חשוב לציין שהתהליך הזה של שינוי אמונות הוא תהליך מורכב שמצריך מודעות עצמית גבוהה מאוד ובמרבית המקרים קשה מאוד לעשותו לבד. תהליך כזה ניתן לביצוע בעזרת איש מקצוע בדמות מאמן אישי מקצועי או מנטור מנוסה שמומחה באינטראקציות בינאישיות ומכיר היטב את רזי עולם האימון ואת עקרונותיה של הצלחה.
 
איך האמונות הללו מתעצבות להן?
  1. תכנות פנימי – מה אנחנו אומרים לעצמנו שוב ושוב? ג'ים רון אומר: "זה לא מה שקורה לך וגם לא מה שקורה מסביבך, אלא מה שקורה בתוכך שבאמת משנה". מהן הדעות הנחרצות שיש לנו לגבי ההיבטים השונים של חיינו?
  2. תכנות חיצוני – מה אחרים אומרים לנו שוב ושוב? מהרגע שאנחנו נולדים אנחנו הופכים לספוג של המציאות ושל הסביבה שלנו. הרבה מהאמונות המגבילות שיש לנו היום, מקורן בהורים שלנו, במשפחה שלנו, בסביבה שהקיפה אותנו מאז היותנו ילדים, באמצעי התקשורת והחינוך להם נחשפנו. אנחנו לא אשמים, זה בכלל לא שלנו.
  3. חוויות פיזיות מהעבר – החוויות שלנו מהעבר מעצבות את האמונות הנוכחיות שלנו. אם התחלנו עם מישהי בפאב וחווינו דחייה או יזמנו עסק שבסופו של דבר פשט את הרגל, עלולה להתעצב לה אמונה שאומרת שאנחנו לא יכולים לעשות את זה, או שזה בלתי אפשרי לעשות את זה. והאמונה הזו תחיה לה בתוך עמקי הווייתנו, בין אם אנחנו מכירים בכך ובין אם לא. עלינו לזכור שהכישלון הוא רק אירוע, הוא לא בן אדם. התוצאה היא לא מה שהופך אדם להיות הצלחה.
איך בכל זאת זה אפשרי?
אז איך בכל זאת זה אפשרי לשנות את האמונות המגבילות שלנו? איפה נמצא ה"קטש"? מהו הטריגר שיכול לגרום לנו להשתחרר מכבלי האמונה המגבילה ולאחר מכן לשתול אמונה חדשה ולבסס שורשים חזקים ויציבים שיולידו עלים יפהפיים ופירות רבים וטעימים?
 
טריגר משמעותי לעבר הצלחה
הטריגר נמצא ברווח שיש שלנו מאותה אמונה מגבילה. כן כן, קראתם נכון, אני יודע שייתכן מאוד שהאמונה המגבילה הזו בכלל לא שלכם, אבל בכל זאת יש לכם איזשהו רווח סמוי שגורם לכם להחזיק באמונה הזו... אחרת הייתם מוותרים עליה מזמן.
 
מה הרווח שלי מלהחזיק באמונה הזו? זו השאלה העוצמתית שעליכם לשאול את עצמכם. לאחר שמניתם את רשימת הרווחים שיש לכם מלהחזיק באותה אמונה, יהיה עליכם לוותר על כל אחד מהרווחים האלה, ורק אז תוכלו להשתחרר מהאמונה הזו ולהכין את האדמה לנטיעת שורשים חדשים, שורשים שבונים הצלחה. כמו שאם תשללו למשקיע פוטנציאלי את כל האפשרויות להרוויח ממיזם מסוים, הוא יחליט לוותר על ההשקעה, כך גם יקרה לכם אם תבינו שכבר אין לכם כל רווח מלהמשיך להחזיק באמונה המגבילה הזו.
 
רוצה לדעת מהן הדרכים או האפשרויות שבאמצעותן ניתן לשנות את האמונה שלך?
לחץ כאן לחלק ג' של המאמר "מה הקשר בין אמונה לבין הצלחה?"
 
 
לחיי ההצלחה שלך!
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare              
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.mentorme.co.il


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים