מנטורינג עם יואב זילכה | מנטור לצמיחה אישית-רוחנית והצלחה בחיים ובעסקים
 
 

 


 

 

 

 מנטורינג

דף הבית >> מנטורינג
מנטורינג
 
מה זה מנטורינג?
 
המילה מנטורינג (Mentoring) מגיעה מהשפה האנגלית ומוגדרת במילון בין השאר על ידי הפירושים הבאים: חונכות, הכוונה, הדרכה וייעוץ. רבים מסכימים כי הפירוש המתאים ביותר למילה מנטורינג הוא חונכות. Mentor Me היא חברה המעניקה שירותי מנטורינג להצלחה בחיים ובעסקים, והיא זו שהביאה את המונח מנטורינג לשיחה הציבורית ולתודעת המגזר הפרטי. אנחנו ב- Mentor Me מגדירים מנטורינג כשילוב המושלם בין אימון (Coaching), ייעוץ וחניכה. מנטורינג זה תהליך המבוסס על מערכת היחסים שבין המנטור לחניך שלו. תכליתו של תהליך מנטורינג היא בהתפתחות האישית ו/או המקצועית של החניך ובפיתוח הכישורים והמיומנויות שלו. העבודה הצמודה עם מנטור מסייעת לך להשיג את המטרות הרצויות לך, לצד שיפור איכות חייך והרווחה האישית שלך.
 
"מנטורינג עונה על כל מה שהאימון והייעוץ כשלעצמם השאירו מחוץ לתמונה, ולכן הוא הפתרון השלם עבורך!"

מנטורינג- מאיפה זה בא?
 
המקור של המונח מנטורינג הוא מיוון העתיקה. ב"אודיסאה" של הומירוס מסופר על אודיסאוס, מלך איתאקה, שיצא למלחמת טרויה. הוא הפקיד את ממלכתו בידי ידידו, ששמו היה מנטור והוא גם מילא את תפקידו של אודיסאוס בחינוך בנו טלמכוס. הבסיס של מה שעשה בזמנו מנטור עם בנו של אודיסאוס נקרא לימים מנטורינג. בזירה העסקית, המונח מנטורינג כלל אינו חדש. מזה לא מעט שנים מסתייעים מנהלים, יזמים ואנשי עסקים רבים במנטור. מנטור מהווה עבורם מודל לחיקוי, הוא מלמד אותם, מאמן אותם, מכוון אותם, "מותח" אותם, תומך בהם, מעודד אותם, מעצים אותם ונותן להם השראה. התהליך הזה שנקרא מנטורינג מאפשר להם להיות במיטבם, לפעול במלוא העוצמה, להפיק תוצאות יוצאות דופן ולהשיג מטרות מקצועיות ועסקיות.  

מנטורינג- התפתחות הצורך ב- מנטורינג
 
היום, יותר מתמיד, האנשים בישראל בפרט ובעולם בכלל, מוכנים לחדירתו של התחום הנפלא הזה שנקרא מנטורינג, לא רק לחייהם המקצועיים, אלא גם לחייהם האישיים. העולם בשל והתזמון מושלם, מכיוון שמצד אחד רבים בעולם כבר הרבה יותר מודעים לחשיבותה של התפתחות אישית ורוחנית ולצורך ברכישת הידע והכלים האמיתיים שעומדים מאחורי הצלחה. ידע וכלים שלצערם, הם לא קיבלו במסגרת הלימודים הפורמאליים. מצד שני,  תחום האימון (Coaching) שהגיח מעולם הספורט אל תוך עולם העסקים ומשם היישר לחיים הפרטיים של האנשים, החסיר משהו והכין את הקרקע לקראת הדבר הבא, לקראת הדבר ה"שלם" יותר שאנשים מחפשים: מנטורינג.

מנטורינג- מה ההבדל בין קואצ'ינג לבין מנטורינג?
 
לתפיסתנו, ההבדל בין קואצ'ינג (Coaching) לבין מנטורינג מתבטא באופן הבא: מאמן אישי, אין מתפקידו לייעץ למתאמן מה לעשות או איך לעשות. לעומת זאת, מנטור טוב יודע מתי להיות מאמן, מתי להיות יועץ ומתי להיות מורה. כך שלמעשה, מנטורינג מכיל בתוכו את כל הפונקציות הללו גם יחד ולכן מהווה פתרון שלם יותר המציע ערך מוסף על פני תהליך של אימון אישי עם מאמן אישי קלאסי. אם כך לשיטתנו, מנטור הוא גם מאמן, גם יועץ וגם מורה דרך (מורה לחיים). לרוב, הביטוי מנטור מתייחס לאדם המשמש יותר כמורה מאשר כמאמן. כמו גם, מנטור הוא אדם שיש לו איזושהי התמחות בתחום מסוים. כלומר הוא מחזיק בידע, במיומנויות ובכישורים מקצועיים ספציפיים. לדוגמא: יואב זילכה, מייסד Mentor Ne וממובילי תחום המנטורינג בישראל, הוא סמכות מובילה כשזה נוגע לשילוב שבין צמיחה רוחנית להצלחה מעשית. תחום המומחיות שלו מורכב משני אלמנטים מרכזיים: הפסיכולוגיה של ההצלחה וההדרכה לצמיחה רוחנית. כחלק בלתי נפרד מכך, משמש יואב גם מורה למדיטציהבהקשר של התפתחות אישית, צמיחה רוחנית  או התעוררות רוחנית, הפונקציה של מנטור או מורה רוחני היא חלק נחוץ ובלתי נפרד מהתהליך. תלמידים רבים של מדיטציה ומודעות, ומן הסתם גם מורים רוחניים בעצמם, לומדים ומתרגלים אצל מורה רוחני שמהווה מנטור עבורם. 

מנטורינג- למי מתאים מנטורינג?
 
מנטורינג מתאים הן לאנשים פרטיים, הן ל"אנשים שהם עסק", והן במסגרות עסקיות וארגוניות שונות, כגון: מיזמים, עסקים קטנים, חברות, ארגונים, גופים ציבוריים ומוסדות שונים. אנחנו מציעים שירותי מנטורינג אישיים, כמו גם מנטורינג עסקי. בזירה העסקית, מנטורינג מוצע על ידינו, הן בצורת עבודה של אחד על אחד והן בצורה של מנטורינג בצוותים שונים. לחצו לפרטים נוספים על: מנטור אישי או מנטור עסקי
 
אנשים שמגיעים לתהליך מנטורינג הם אנשים שבוחרים לקחת אחריות על החיים שלהם, להגביר את רמת המודעות שלהם ולעשות כל מה שנדרש בשביל להיות במיטבם ולהפיק תוצאות יוצאות דופן. ויתרה מכך, בשביל ללמוד איך להפיק תוצאות יוצאות דופן בעצמם. החניך האידיאלי ("בר-מנטורינג") הוא אדם סקרן, אדם פתוח, אדם שצמא להתפתחות אישית, אדם שרעב להצלחה ומחויב לצמיחה וללמידה. אחד שמוכן להתמסר לתהליך באופן טוטאלי ולהיות עם "ראש של מתחילים" (Beginner's Mind). אחד שמשתוקק לעלות על המסלול של צמיחה אישית ורוחנית ולממש את ייעודו.

מנטורינג- למה מנטורינג?
 
עד כה נחשפת כאן להמון תועלות של הדבר הנפלא הזה שנקרא מנטורינג. בשורה התחתונה נסכם: מנטורינג מאפשר לך להשיג תוצאות יוצאות דופן, להוציא מעצמך את הטוב ביותר, ליהנות מצמיחה מקצועית-עסקית, אישית ורוחנית גם יחד, להגביר את רמת המודעות שלך ולחיות חיים עשירים בכל המובנים!
 
"מנטורינג עונה על כל מה שהאימון והייעוץ השאירו מחוץ לתמונה ולכן הוא הפתרון השלם עבורך."

למידע נוסף על שירות מנטורינג אחד על אחד עם יואב זילכה, לחצו: מנטור אישי
 
 
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים