מתי בפעם האחרונה יצאת מדעתך?
 
 

 


 

 

 

 מתי בפעם האחרונה יצאת מדעתך?

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> התפתחות אישית | צמיחה רוחנית | מדיטציה >> מתי בפעם האחרונה יצאת מדעתך?
‏יום שישי 09 יולי 2010

Share
התפתחות אישית

מתי בפעם האחרונה יצאת מדעתך?

האם אתה מרשה לעצמך מדי פעם לצאת מדעתך? למה אני מתכוון? לא חס וחלילה למצב שבו אתה עלול לפגוע בעצמך או בסביבתך. כשאני אומר "לצאת מדעתך", אני במילים אחרות אומר להיכנס אל האמת, להשתחרר אל החופש, להיות חי, להיות אתה. לפני מספר חודשים נפגשתי עם אדם נבון שכינה זאת: "להרגיש את פעימת החיים". ודאי שמעת אותי אומר או קראת בין שורותיי לא פעם אחת את המשפט הבא: "אתה זה לא הדעת שלך". היכולת לצאת מדעתך מתוך בחירה מודעת מסמלת צעד משמעותי במסע של
התפתחות אישית. אני יודע, אתה מרגיש קצת מבולבל, אז הרשה לי להעמיק ולחדד את אשר אליו אני מתכוון...

מרבית האנשים לא מרשים לעצמם לצאת מדעתם אף פעם!
ובעקבות כך, מה שקורה הוא שהם מגיעים למצבים שבהם דעתם מכריחה אותם לצאת ממנה. זה יכול להתבטא בריב סוער עם אדם קרוב, באיבוד עשתונות, באיבוד שליטה. זה יכול להתבטא בצורך עז לפורקן באמצעות סמים, אלכוהול, הפרזה במין, או כל סוג של התמכרות (אפילו לעשן סיגריות). למה זה קורה?

מכיוון שעל מנת לשמור על שפיותו, האדם חייב לצאת מדעתו מדי פעם. הוא חייב את השחרור הזה מכבלי המחשבה, הרגש וה"מציאות" היומיומית או במילים אחרות "מצב החיים" שלו. העניין הוא שבכל אותם המקרים שציינתי, היציאה מדעתך נעשית באופן לא מודע ובסופו של דבר היא אך ורק "יציאה מזויפת", אשר מביאה להרס עצמי, לבזבוז מטורף של אנרגיות ולפגיעה בעצמך ובאחרים.

היכולת לצאת מדעתך באופן מודע ומתוך בחירה מסמלת צעד ענק במסע של התפתחות אישית
היכולת לצאת מדעתך באופן מודע ומתוך בחירה מסמלת צעד ענק במסע של התפתחות אישית אותו אתה עובר. מרבית האנשים לא יודעים שלצאת מדעתם זה דבר מאוד חיובי, אם הוא נעשה מתוך בחירה מודעת. איך הוא יכול להיות לא חיובי? הוא חלק בלתי נפרד מתוך המסע המופלא של התפתחות אישית, ולכן הוא חייב להיות חיובי, המשמעות של המילה התפתחות, כמו בביטוי התפתחות אישית, היא תמיד חיובית. לא רק שמרבית האנשים לא יודעים שמדובר במשהו חיובי, אלא הם גם לא יודעים איך לעשות זאת ו/או מאיפה להתחיל.

נקודת המוצא שלך היא ההבנה שאתה אינך הדעת שלך
. זה אומר שאתה לא השכל שלך, כלומר אתה אינך מחשבותיך ורגשותיך. השכל הוא אך ורק כלי שצריך להשתמש בו למטרות מסוימות, כמו למשל: להגשמת חלומות, לעשיית כסף, לתקשורת עם הסביבה, לחשיבה על רעיונות, ליצירה, לביצוע משימות ועוד. כמו כל כלי, הוא דורש שימור ותחזוקה וכמובן מנוחה, כן כן תתפלא אבל השכל שלך צריך לנוח לפעמים.

בכך שאתה נותן לשכל שלך להיות אתה, אתה למעשה נותן לכלי להשתמש בך ולכן למרות שבעינייך אתה נמצא בשליטה, אתה ממש לא נמצא בשליטה. השכל שולט בך, הוא קובע על מה אתה חושב עכשיו, מה תהיה המחשבה הבאה שלך, איך תרגיש בעקבות זאת ועוד דבר חשוב- מה אתה עושה עכשיו ומה תעשה אחר כך. כאשר הכלי משתמש בך, לא רק שאתה לא חש את פעימת החיים, לא רק שאתה לא אתה באמת, אלא גם אתה לא מאפשר לכלי הזה לנוח ובכך אתה פוגם ברעננותו ובביצועים שלו.

לאחר שהבנת שאתה אינך דעתך, עליך להבין את נקודת השחרור אשר תמיד תמיד נמצאת בהווה. לא משנה היכן אתה נמצא ומהן נסיבות חייך, ישנה נקודת שחרור שנמצאת בכל מקום ובכל זמן- היא נקראת "הרגע הזה". ישנם שערים, כניסות ונתיבים רבים המובילים אותך אל החופש הזה, החופש מדעתך, אך כולם מתנקזים בסוף אל הים של החיים (הרגע הזה).

אם רק יכלו אנשים לדעת שהם יכולים להגיע מתוך בחירה מודעת אל אותם מקומות שהסמים, האלכוהול, והעישון לוקחים אותם ובו בזמן להישמר מפני ההרס שבא לאחר השימוש באותם דברים. אם רק יכלו אנשים לדעת שהם יכולים ואף צריכים לצאת מדעתם מדי פעם ולהרגיש חופש אמיתי, אם רק היו יודעים האנשים שהם יכולים גם להישאר במצב הזה באופן טבעי ולחיות בהרמוניה תוך כדי עשייה פורייה.

התפתחות רוחנית היא חלק בלתי נפרד מתוך מסע אינסופי של התפתחות אישית
. היכולת לאפשר לעצמך לצאת מדעתך באופן מודע מסמנת צעד משמעותי במסע הזה. התפרצויות של זעם, ויכוחים סוערים, אלימות פיזית ומילולית, היו נמנעים מראש אם היית יכול לצאת מבחירה מדעתך מתי שאתה רוצה ומרגיש לנכון.

אם יש לך כלב ואתה לא מוריד אותו למטה על מנת שיעשה את צרכיו, מתישהו (ולא משנה כמה מאולף הוא יהיה) הוא יעשה את צרכיו בלית ברירה בתוך הבית. אם אתה כבול עמוק בתוך דעתך, הצורך בחופש יהפוך עז כל כך עד שתיפול לפורקן כלשהו בדמות סיגריה, אלכוהול וכדומה. כל מה שאתה מתנגד לו, מתעצם! אם אתה אוסר על משהו בכוח, הוא ימצא את דרכו החוצה מתישהו ואיכשהו.   

מתי בפעם האחרונה יצאת מדעתך?
לסיום, הרשה לי לתת לך שני תרגילים מצוינים שיכולים לסייע לך לצאת מדעתך (מתוך בחירה מודעת):

1.    לך לים או לבריכה (עדיף ים...), כנס למים, חפש אזור שקט ומבודד בו אין הרבה אנשים וילדים סביבך. פשוט התחל לצוף. בעודך צף, אל תחשוב על כלום, רק תקשיב, תקשיב לשקט, הרגש את הקלילות שלך, אתה צף, אתה לא עושה כלום, המים יעשו איתך מה שבא להם- ואתה, תן להם את הזכות הזו, אפשר להם להציף אותך, אפשר להם להוציא אותך מדעתך. הישאר כך למשך 15-20 דקות, ואז טבול את עצמך מספר פעמים במים. כשתצא החוצה אל החוף, אתה תרגיש רענן וצעיר מתמיד! ודאי, יצאת מדעתך אל החופש.

2.   האם יש שיר או שירים מסוימים שאתה מאוד אוהב, כאלה שממלאים אותך באנרגיה? מצוין! היכנס לבד לחדר סגור (עשה זאת כשאתה לבד בבית ואין שום הפרעה), הקשב למוסיקה, תגביר את הווליום כמה שאתה רוצה. ואז...פשוט הרשה לעצמך להתפרע, שיר, צחק, רקוד, צעק, הוצא הכל החוצה, זרוק דברים (עדיף לא שבירים), השתגע, צרח, צחק, תעוף לשמיים. עשה זאת למשך 30 דקות, אחר כך שכב על הרצפה הקרה ואל תזוז, תנוח.

לחיי
התפתחות אישית וחופש אמיתי!
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare                    
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.MentorMe.co.il


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים