קואצ'ינג (coaching) | אימון אישי עם יואב זילכה
 
 

 


 

 

 

 קואצ'ינג - coaching

דף הבית >> קואצ'ינג - coaching
שירותים
תיאום פגישה אישית עם יואב
שיעורים פרטיים ללימוד מדיטציה
מפגשי לימוד ותרגול מדיטציה בקבוצה
סדנאות מדיטציה ומודעות בארגונים
אירועים קרובים
קורס מדיטציה קצר בוידאו - חינם!
ספרון המדיטציה האינטרנטי של יואב המכיל 20 מדיטציות במתנה
מדיטציה ללא מדיטציה | מיני קורס וידאו חינם
מנטורינג אחד על אחד עם יואב
מהי מדיטציה ?
סרטוני וידאו מעוררי השראה
תכנים בחינם
יואב זילכה מתארח אצל אורנה דץ
יואב זילכה מדבר על הצלחה בתוכנית המקצוענים עם שירה פליקס
ראיונות עם מומחים שונים בנושא התפתחות אישית - לצפייה בחינם
קואצ'ינג (Coaching)

מה זה קואצ'ינג (Coaching)?


קואצ'ינג (Coaching) או בעברית: אימון, הוא דרך חיים שמאפשרת צמיחה אישית ואיכות חיים טובה יותר לצד ביצועים והישגים יוצאי דופן. לתפיסתנו, קואצ'ינג (Coaching) זו אמנות תקשורתית שעוסקת בהעלאת רמת המודעות של האדם ובפיתוח מיומנויות אישיות ומקצועיות, לשם רווחתו האישית, לשם מימוש שאיפותיו ומטרותיו ולטובת הכלל. קואצ'ינג (Coaching) הוא חדר כושר לנפש האנושית. רוב "המכשירים" בחדר הכושר הזה עובדים על המודעות של "השחקן" או המתאמן. אנחנו ב-Mentor Me רואים קואצ'ינג (Coaching) כאמנות הרבה יותר מאשר כטכניקה. לשיטתנו, מאמן אישי הוא אמן הרבה יותר מאשר איש מקצוע. קואצ'ינג (Coaching) עובד על הפער בין המצוי לרצוי והוא מבוסס על המחויבות המשותפת של המאמן האישי והמתאמן להצלחה.

קואצ'ינג (אימון אישי) עוסק בלא נודע, כך שכל פגישת אימון אישי מזמינה את המאמן ואת המתאמן לבצע קפיצה אמיצה אל תוך אוקיינוס של אי-ודאות. משם נובעות אפשרויות חדשות, בהירות ויצירתיות להתמודד עם אתגרי החיים ולפעול ביעילות. מאמן אישי הוא אדם שיוצר לאנשים מסגרת המכילה את המחויבות וההתלהבות שלהם ומאפשרת להם להשיג את מטרותיהם ולממש את חלומותיהם. המסגרת הזו היא "מגרש האימונים", שם מתרחש תהליך קואצ'ינג (Coaching) - תהליך אימון אישי, בו המאמן שהוא מומחה בניהול "דיאלוג של אפשרויות", מוביל את המתאמן אל מחוז חפצו. מאמן אישי מסייע למתאמן, מקשיב לו, נותן כיוון ומשתמש במיומנויות אימון שונות, על מנת לקדם את המתאמן לאן שברצונו להגיע.


קואצ'ינג (Coaching)- איפה הכל התחיל?


התחום הזה של אימון אישי, קואצ'ינג (Coaching), נולד בארה"ב לפני למעלה מ-30 שנה (למרות שתעשיית ההתפתחות האישית וחקר ההצלחה החלו עוד הרבה קודם – כעדות לכך, ניתן לעיין בספר "חשוב והתעשר" שנכתב כבר בשנת 1937 ע"י נפוליון היל), כאשר שיטות אימון מסוימות החלו לעבור מעולם הספורט לעולם העסקים. בארץ, קואצ'ינג (Coaching) הוצג לראשונה בשנת 1988 ע"י טל רונן באמצעות חברת Coaching וחדר לשוק בעיקר דרך אנשי עסקים, מנהלים וארגונים. מאז שנת 2000 בערך זכה תחום הקואצ'ינג (Coaching) לפריצה אדירה והפך לתעשייה שלמה וענפה.

כיום, קואצ'ינג (Coaching) נוגע בכל תחומי החיים באמצעות נישות שונות, ולאחרונה נראה כי התחום מתחיל להתבסס ולהתייצב. במסגרת כך, יש דרישה חזקה של מובילי התעשייה ליצירת תהליכי רגולציה בענף. על פי לשכת המאמנים בישראל, מתוך כתבתה של נורית קדוש (2008), בקרוב יוענק "תו תקן" מיוחד למאמנים מקצועיים בלבד. המהלך ישאיר מאחור אלפי ישראלים שהפכו את תחביב הייעוץ למקצוע ולא עברו הכשרה מתאימה. עפ"י נתוני הלשכה, בארץ פועלים כ-2,000 בוגרי בתי ספר לאימון ועוד 2,000 חובבנים. נוכח היותו של התחום פרוץ, מתכוונת הלשכה להציב תנאים חדשים ומחייבים למעוניינים להיות מאמנים אישיים מוסמכים בחסותה. כיום חברים בלשכה כ-800 מאמנים בכירים בלבד.


קואצ'ינג (Coaching)- לאן זה הולך?


יש הטוענים (ובהיגיון) כי משברים כמו זה שהתרחש בארץ ובעולם בשנתיים האחרונות, הם תקופות השיא של המאמנים. נראה כי התחום המופלא הזה קואצ'ינג (Coaching)- יחזק את מעמדו בשנים הבאות ויהפוך יותר ויותר מקצועי. התחום הזה שנקרא קואצ'ינג (Coaching) הוא דינאמי ומתפתח ומכיל עולם תוכן וידע בלתי נדלה, שמחייב כל מאמן שמכבד את עצמו להמשיך ללמוד ולהתאמן בעצמו כל הזמן, אחרת הוא מהר מאוד ימצא את עצמו מחוץ לתמונה. ההתפתחות המקצועית של התחום, מזכירה את התהליך שעברה הרפואה האלטרנטיבית מאז לידתה ועד שנכנסה אל תוך הרפואה הקונבנציונאלית לפני מספר שנים (היום תוכלו לקבל דיקור סיני מסובסד בקופות החולים שלכם- מי היה מאמין שנגיע לזה?). אל לנו לשכוח שגם הפסיכולוגיה בכבודה ובעצמה הייתה פעם במצב דומה...אז בואו ניתן כבוד למקצוע קואצ'ינג (Coaching).


מה ההבדל בין קואצ'ינג (Coaching) לבין טיפול פסיכולוגי?


מבחינה מהותית ההבדל הוא מאוד פשוט, אך לא תמיד זה ברור לעין. פסיכולוגים עוסקים בבעיות נפשיות של אנשים ולטיפול הפסיכולוגי יש אוריינטציה לעסוק די הרבה בעבר. לעומת זאת קואצ'ינג (Coaching) עוסק בעתיד, בהווה ובהתפתחות. מאמנים עובדים עם אנשים ששואפים לשפר את ביצועיהם ולהיות במיטבם, בכדי להשיג את המטרות שלהם ולהגשים את החלומות שלהם [במקור, קואצ'ינג (Coaching) נועד עבור אנשים מצליחים שרוצים להיות עוד יותר מצליחים ואף חשוב מכך: יותר מאושרים]. לעתים, טיפול פסיכולוגי עוסק יתר על המידה בבעיה מסוימת או חולשה של מטופל ובכך הוא נותן לה מקום ומעצים אותה. זה קורה בגלל חוק מאוד בסיסי ולחוק הזה קוראים What you focus on, expands (מה שאתה מתמקד בו מתרחב, אתה מקבל יותר ממנו), והוא לא כתוב בשום ספר חוקים, זה חוק קיומי שניתן למצוא לו אלפי דוגמאות מחיי היומיום של כולנו. לכן, קואצ'ינג (Coaching) נותן מקום לחוזקות, לעוצמות, לערכים ולמניעים של הלקוח. הוא מעצים אותם, מתמקד בהם, כך ש"הבעיה" נעשית קטנה יותר ויותר, עד שלפעמים היא כבר לא רלוונטית. במילים אחרות, ניתן לומר שבטיפול פסיכולוגי לוקחים בעיה גדולה ומנסים להקטין או לצמצם אותה, לעומת זאת קואצ'ינג (Coaching) לוקח עוצמה קטנה ומגדיל אותה.

חשוב לציין כי זה מגוחך לתאר איזושהי תחרות בין שני הענפים, כי אין שום תחרות. לכל ענף יש את הכבוד שלו, וכן את היתרונות והחסרונות שלו. ואף מאמן מקצועי לא יאמן לקוח כשהוא חושש שהלקוח הזה זקוק לטיפול פסיכולוגי ולא לאימון, ולהיפך. יש לבחון כל מקרה לגופו ולאבחן האם הצורך של אותו אדם יקבל את המענה הטוב ביותר ע"י טיפול פסיכולוגי או ע"י קואצ'ינג (Coaching), או ע"י שירות מסוג אחר. מדובר באינטגריטי מקצועי.


מתי קואצ'ינג (Coaching) עובד הכי טוב?


כשיש כימיה, חיבור והרמוניה בין המאמן האישי למתאמן וכאשר המאמן אפקטיבי ושני הצדדים מחויבים לתהליך, אז קואצ'ינג (Coaching) מאפשר קרש קפיצה לחיים טובים יותר, מסלול המראה אל פריצות דרך בחיים, אל הצלחה בתחומים שונים ואל מציאות אחרת של מה שהיה אפשרי עד כה עבור המתאמן.


האם אתה מוכן לקראת קואצ'ינג (Coaching)?


קואצ'ינג (Coaching) הוא תהליך חווייתי, מעצים וחיובי, אך גם תהליך המכיל המון עוצמה ורגש. אדם המעוניין לעבור תהליך קואצ'ינג (Coaching), צריך להיות פתוח לרעיונות חדשים ולשינויים, רעב להצלחה, צמא לצמיחה, מוכן לקחת אחריות על התוצאות שלו, להיחשף, להיפגע, לקחת סיכונים, לפעול כנדרש על מנת להשיג תוצאות, להרגיש לפעמים בעננים ולפעמים "על הקרשים", לנסוע ברכבת הרים, לרקוד עם אי הודאות ובעיקר הוא צריך להיות שם, להיות נוכח, לשחק את המשחק של האימון ושל החיים ולא לצפות בו מהצד.


מה אנחנו ב-Mentor Me מציעים במסגרת קואצ'ינג (Coaching)?


אנחנו מציעים שירותי מנטורינג להצלחה בחיים ובעסקים. קואצ'ינג (Coaching) על כל תועלותיו הוא רק חלק מתוך אידיאולוגיית המנטורינג שלנו, אשר כוללת גם אלמנטים של ייעוץ, הכוונה וחניכה. יחד יצרנו מסגרת מקיפה ושלמה יותר, שמאפשרת ערך מוסף של צמיחה טבעית וחיים עשירים בכל המובנים.

לפרטים נוספים, לחצו: מנטור אישי 

 
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים