קואצ'ינג (Coaching) כדרך חיים
 
 

 


 

 

 

 קואצ'ינג (Coaching) כדרך חיים

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> קואצ'ינג- Coaching >> קואצ'ינג (Coaching) כדרך חיים
‏יום חמישי 15 אוקטובר 2009

קואצ'ינג (Coaching)

קואצ'ינג (
Coaching) כדרך חיים

אחד הדברים שאני אוהב ומעריך במקצוע הזה שנקרא קואצ'ינג (Coaching) הוא העובדה שהוא הרבה יותר מרק מקצוע. מבלי חס וחלילה לזלזל במקצועות אחרים כמובן, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמקצוע הזה, אולי יותר מכל מקצוע אחר, הוא דרך חיים של ממש. המאמנים הטובים ביותר הם המתאמנים הטובים ביותר, זה מקצוע של אינטגריטי ברמות הכי גבוהות שיש. אדם שבוחר להיות מאמן, לא בוחר מקור הכנסה נוסף, הוא גם לא בוחר מקצוע שנקרא קואצ'ינג (Coaching), אלא הוא בוחר בחיים שנקראים קואצ'ינג (Coaching), הוא בוחר בדרך מסוימת שבה הוא מאמין ולפיה הוא חי את חייו. הוא מחויב לעשות מה שהוא אומר, להתכוון למה שהוא אומר ולחיות את מה שהוא מלמד. בטח ובטח, להאמין במה שהוא אומר ועושה.
כדי להמחיש עד כמה מדובר כאן בדרך חיים, אני אצא החוצה רגע מהרמה הטכנית הבאה לידי ביטוי במסגרת קואצ'ינג (Coaching). הדוגמא הכי טובה לתאר את זה היא על ידי מורים או מנטורים רוחניים, דמיינו לעצמכם מורה רוחני דגול שלא באמת חי על בסיס העקרונות לפיהם הוא מנחה את חניכיו. האם זה נראה לכם הגיוני? אני בהחלט מאמין בכך שלמאמן יש תפקיד רוחני מסוים ועם התפקיד הזה אי אפשר "לשחק משחקים", או שאתה לוקח אחריות ואתה מחויב לו ואז אתה זוכה לגדולה, או שאתה מוצא את עצמך מחוץ לתמונה.
כשאדם בוחר להיות מאמן, הוא בוחר במקביל גם לא להפסיק להתאמן. כשאדם בוחר להיכנס לעולם הזה שנקרא קואצ'ינג (Coaching), הוא בוחר בלמידה. כשאני אומר "למידה", אני מתכוון בדיוק לאותה דרך חיים, כי לבחור להיות מאמן, זה אומר לבחור להיות על מסלול של למידה וצמיחה מתמשכת. טל רונן אומר שלמידה היא מרכיב קריטי בחיינו, בלעדיה אנחנו כמלים ומתים, או נשארים מאחור ללא רלוונטיות.
אני בהחלט מסכים איתו! הבחירה בתחום קואצ'ינג (Coaching) היא בחירה בחיים שבאים מתוך הקשר של תרומה, הקשר של סקרנות, הקשר של פלא, מתוך השתוקקות ללמוד מכל מצב, מכל סיטואציה, מכל הצלחה ומכל כישלון, ללמוד מכל מה שהחיים מביאים לנו, לטוב ולרע... ללמוד מכל אדם שהזדמן לדרכנו.
ומה באשר לכם? המתאמנים? מי שבוחר להתאמן הוא אדם סקרן ופתוח בדעותיו, אשר החליט לקחת אחריות על החיים ולהתמסר לתהליך מסוים שיאפשר לו להתחבר לעצמו האמיתי ולהיות במיטבו, בשביל להגשים את חלומותיו. אדם שבוחר לעצמו מאמן, בוחר במקביל גם להתמסר לדרך החיים הזו שנקראת קואצ'ינג (Coaching), לפחות לתקופת האימון ו/או תקופת ההתקשרות שלו עם המאמן.
לא מדובר כאן חס וחלילה בכפייה, שימו לב! אדם שבוחר להתאמן הוא בוחר להתאמן, הוא מבקש מהמאמן שיאמן אותו, זה חייב להתחיל שם- בבקשה אותנטית של המתאמן: "אני רוצה שתאמן אותי". מתאמן שלא בוחר בדרך שנקראת קואצ'ינג (Coaching) כדרך חיים ולא מוכן להכניס אותה ולהטמיע אותה בתחומים השונים בחיים שלו, הוא לא באמת בתהליך של "לחוות קואצ'ינג (Coaching)", אלא הוא רק בתהליך של "לדבר על קואצ'ינג (Coaching)".
אם הוא רק מדבר על זה, הוא לא יכול להאמין בזה, ואם הוא לא יכול להאמין בזה, הוא לא יכול לחוות את זה בטח ובטח שלא ליהנות מהפירות של זה. לכן, גם אתם, המתאמנים, כשאתם נכנסים לתהליך קואצ'ינג (Coaching), ההמלצה שלי היא להחליט שאתם מתמסרים לדרך חיים מסוימת. להתמסרות הזו יש חשיבות עצומה עבור האפקטיביות של התהליך, הן מבחינתכם והן מבחינת המאמן. גם המאמן הטוב ביותר בעולם לא יכול לאמן מתאמן שאינו מתמסר.
אני יודע שזה לא פשוט להתמסר, אבל במקום שבו יש ציניות וסקפטיות, האור של ה- קואצ'ינג (Coaching) נכבה, כל הקסם של האימון נעלם. לרובנו קשה להתמסר, כי רובנו מפרשים לא נכון את משמעותה של אמונה. רובנו צריכים לראות משהו לפני שנאמין בו- זה לא נקרא אמונה, זה נקרא סקפטיות. אמונה זה לראות משהו לפני שהוא הופך לעובדה. אחת התכונות המשותפות שהיו מאז ומתמיד לאנשים המצליחים ביותר בעולם, היא חזון, או במילים אחרות "היכולת לחזות" משהו ולהאמין בו למרות שאחרים לא בהכרח רואים אותו, היכולת הזו לראות את הנולד, לראות משהו לפני שהוא קיים וליצור יש מאין. היכולת לחלום על משהו שלא קיים ולשאול: "למה לא?....".
אינטגריטי הוא מרכיב מפתח לא רק עבור מאמנים, אלא גם עבור מתאמנים. למעשה, אינטגריטי הוא אחד הצירים המרכזיים שיש באימון ואחד מהמפתחות העיקריים של האנשים המצליחים. אנשים מצליחים עושים מה שהם אומרים, אדם מצליח מסמל הבטחה. הצלחה היא לא דבר מקרי, אלא משהו שחוזר לעצמו שוב ושוב. אם יש לכם לדוגמא בעיה בריאותית ואתם נדרשים לבצע ניתוח, אם אתם חכמים, אתם תפנו למנתח מצליח. למה? כי הוא מסמל הבטחה, הוא הצליח מיליון פעם לפניכם, אז זה אומר שהוא בטח גם יצליח בניתוח שלכם.
אינטגריטי זה האמא של הצלחה, אבל המקום להרחיב בנושא הוא לא במאמר הזה...בכל אופן, אני אסכם בלומר גם למתאמנים וגם למאמנים שביניכם: אם אתם רוצים לחוות את הקסם האמיתי של הדבר הזה שנקרא קואצ'ינג (Coaching), אם אתם רוצים באמת להפיק תוצאות יוצאות דופן וליצור מציאות חדשה של מה שהיה אפשרי עד כה עבורכם, תתמסרו! תבחרו קואצ'ינג (Coaching) כדרך חיים.

באהבה ובהערכה :)
יואב זילכה

אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים בחייךShare                   
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה
ואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?
הירשם עכשיו כחבר באתר:
www.MentorMe.co.il


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים