השפע נמצא באיזון, לא במאזן
 
 

 


 

 

 

 השפע נמצא באיזון, לא במאזן

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> שפע ותודעת עושר >> השפע נמצא באיזון, לא במאזן
‏יום שלישי 12 יולי 2011

Share
שפע ותודעת עושר

השפע נמצא באיזון, לא במאזן

לפעמים גם בתפיסות העולם החדשות והחיוביות לגבי כסף, עלולים להיות מכשולים שיכולים להחזיר אותנו אחורה, אל תודעת המחסור. זאת אחת הסיבות לחשיבותה של רמת מודעות גבוהה שמאפשרת לנו להיות דרוכים, ערניים ולשים לזה לב. אחת התפיסות החיוביות שאני בחרתי לאמץ לפני כשנתיים וחצי בערך היא "תפיסת הערך" (סתם שם שהמצאתי עכשיו). אני מניח שרובכם כבר שמעתם על התפיסה הזו וייתכן מאוד שחלקכם כבר אימצתם אותה. לפי תפיסה זו, כסף הוא שום דבר מלבד נציג של ערך. כלומר, נייר מודפס שמהווה מדד לערך הנתפס שאנחנו נותנים לאחרים. התפיסה הזו מעודדת אותנו להתמקד ביצירת כמה שיותר ערך לכמה שיותר אנשים. תופעת הלוואי של זה היא ערימת כסף שתצטבר לנו. אבל...יש פה "אבל".
על מנת להמחיש לכם את "האבל" שמשקף מכשול שעליכם להיזהר מפניו, אני אספר לכם מה קרה לי לאחר שאימצתי בחום את התפיסה הזו. הצלחתי להטמיע את התפיסה הזו כל כך טוב בתודעה שלי, כך שבאמת התמקדתי כל הזמן ביצירת ערך. זה הוביל למצב שבו מבחינתי, כל עוד אני יוצר ערך זה בסדר, אבל ברגע שבו אני מפסיק ליצור ערך, זה לא בסדר. מה הכוונה? הכוונה היא שכל עוד אני מבלה את זמני בפעולות הקשורות ליצירת ערך בעסק שלי, אז תודעת השפע קיימת. אבל מה קורה כשאני הולך לים עם חבר טוב? לכאורה, שם השפע לא קיים.
הפח שאני טמנתי לעצמי הוביל אותי למצב שלפיו השפע נמצא רק בעסק. כלומר, רק כשאני מבלה את זמני בעסק שלי, אני נמצא בשפע, מכיוון שרק אז אני יוצר ערך. מבחינה מעשית, זה חצי-נכון, אבל מבחינה תודעתית, ועל אחת כמה וכמה מבחינה רוחנית, זה טעות לחשוב כך! אינני מאשים כמובן את אותה תפיסה, התפיסה כשלעצמה היא בריאה וניתנת גם להרחבה בתחומים אחרים של החיים, אבל מה שאני שכחתי זה שהשפע לא נמצא רק בעסק שלי.
השפע נמצא לא רק בעסק, בחשבון הבנק, או במאזן. השפע נמצא בכל מקום! זוהי החוויה שאותה חווה מי שהטמיע כראוי תודעת שפע וזוהי בדיוק החוויה שמתוכה אני מדבר אליכם היום. בכל מקום שאני הולך היום, אני רואה שפע, לאו דווקא חומרי, אבל כמובן שגם חומרי. בעבר, בכל מקום שהלכתי, ראיתי מחסור. כמובן שמדובר באשליה, כי אין דבר כזה מחסור. אבל זה מה שראיתי, את האשליה.
אם אני נמצא בעשייה הקשורה לעסק עד השעה 19:00 ולאחר מכן הולך עם בת זוגתי לסרט, האם השפע הסתיים עבורי ב-19:00? ממש לא! השפע נמצא איתנו גם בסרט, הוא נמצא בכל מקום, בפופקורן שקנינו, על מסך הקולנוע, בחיוך שלה, בצחוק של הקהל מאחורינו.
השפע נמצא באיזון, לא במאזן. ככה בחרתי לקרוא למאמר הזה, כדי להמחיש את התובנה שלי, בתקווה שהיא תעורר בכם מחשבה. אני נפלתי בפח ותיקנתי, אני לא רוצה שגם אתם תיפלו...למה לכם לטעות בעצמכם? לא תמיד זה הכרחי, לפעמים מוטב לכם ללמוד מטעויות של אחרים וליצור קיצורי דרך משמעותיים.
אז השפע נמצא באיזון. 10 דקות של שקט לבד עם עצמכם בבוקר, ארוחת ערב משפחתית ביום שישי, קריאת ספר במרפסת, שיחת טלפון חמה ונעימה עם בן משפחה או חבר ככה סתם באמצע היום, בהייה בעלה צהבהב בעודו נושר מן העץ, טיול עם הכלב, ועוד. השפע נמצא גם שם, מפני שאתם בעצמכם השפע.
שפע זה אנחנו, שפע זה המצב הטבעי שלנו, הרי מה יש מאחורי הגוף הזה שהתבלבלתם וחשבתם אותו לעצמכם? מהי התמצית ממנה אתם עשויים? האם לרוח האלוהית יש מגבלות? האם נראה לכם שאי פעם היא שמעה על מושג מוזר בשם "מחסור"? טבעכם האמיתי לא יודע מחסור מהו, טבעם האמיתי הוא שפע אינסופי, נצחי, חסר גבולות, נמצא בכל מקום ובכל זמן.
תפתחו את העיניים, תתעוררו, תסתכלו מה קורה מסביבכם, כחול אינסופי של שמיים עוטף אתכם באהבה, השמש מאירה לכם את היום ולא דורשת חשבון חשמל, אף אחד מעולם לא חייב אתכם על אויר (חוץ מחברות הסלולר...), אתם הולכים על האדמה לאן שאתם רוצים מבלי ליפול. בכל מקום שתסתכלו תמצאו שפע.
ניסיתם פעם לספור את גרגירי החול שבחוף הים? ניסיתם פעם לאמוד את כמות טיפות המים שנמצאת באוקיינוס? שמעם פעם ציפור שאומרת שאין לה כוח לצייץ הבוקר? האם כשאתם לוקחים שאיפה עמוקה מהאוויר של אחרי הגשם, זה על חשבונו של מישהו אחר? אם כל השפע הזה קיים שם, מה גורם לכם לחשוב שהוא לא יכול להתבטא בכל מובן של חייכם? מה גורם לכם לחשוב שהמובן החומרי הוא נבדל מהמובנים האחרים?
לחיות חיים מאוזנים זה חלק בלתי נפרד מלחיות בתודעת שפע . להרשות לעצמכם ליהנות זה לא סתם חלק מהחיים, זה משרת את אחת המטרות המרכזיות של החיים- שתהיו מאושרים! הקשיבו בהנאה לשפע שנמצא בכל מקום, לא מתוך לחץ לתרגם אותו למספרים בבנק, אלא מתוך שלווה וחופש, מתוך המקום שהוא כבר שלכם, או יותר נכון לומר, הוא אתם. ביום שתבינו שהשפע הוא ברירת המחדל האמיתית שלכם, תבינו כמה מטופש היה להאמין לאשליית המחסור. זכרו שהשפע נמצא באיזון ולא במאזן, שימרו על חיים מאוזנים.
עכשיו תורכם...אשמח לקבל את תגובותיכם על המאמר. אני בטוח שיש לכם לא מעט תובנות משלכם בנושא זה, אל תהיו קמצנים. שתפו אותנו, כדי שכולנו נצמח ביחד.

יום נפלא!
יואב זילכה


אהבת את המאמר? שתף את האנשים היקרים לך. Share
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראהוגם לקבל במתנה את ה"פורמולה" שתגלה לך מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלך בחיים? לחץ כאן עכשיו!
 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים