ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!
 
 

 


 

 

 

 ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> הצלחה בחיים ובעסקים >> ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!
‏יום רביעי 24 באוגוסט 2011

Share
הצלחה

ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!

המנכ"ל היה מאוד נרגש לקראת ערב ראש השנה. הוא בילה לילות שלמים בחשיבה על המטרות והיעדים שהוא יציב עבור החברה שלו ועבור עצמו לשנה החדשה. הוא קנה יומן חדש ומחברת יעדים חדשה והחליט להסתגר במשרדו אשר בקומה העליונה עד שכל המטרות יהיו רשומות בצורה מסודרת על דפי מחברתו.

הוא תיכנן כל מטרה בקפידה לאחר שבדק עם עצמו האם זה מה שהוא באמת רוצה והאם זוהי אכן מטרה ראויה עבור החברה שלו. הוא אפילו בנה תוכנית פעולה מקיפה שתאפשר לחברה להשיג את המטרות החדשות. כאשר הוא סיים, עטפה אותו תחושה נפלאה של ביטחון בכך שהמטרות יושגו.

העובדים, שיושבים בקומה התחתונה של בניין החברה, מעולם לא שמעו על המטרות, היעדים ותוכנית הפעולה של המנכ"ל. הם פשוט המשיכו לעשות את מה שהם רגילים לעשות, הם עבדו כרגיל.

התקשורת ביניהם לבין המנכ"ל היתה כל כך מזערית עד שלעתים שכחו העובדים מיהו המנכ"ל ומהם רצונותיו.
כאשר הגיעה אותה שנה לסיומה, הזמין המנכ"ל את העובדים שלו לחדר הישיבות על מנת לעשות סיכום שנה ובקרה על מידת העמידה במטרות והיעדים שהוצבו. להפתעתו הרבה, המנכ"ל גילה שלא זו בלבד שהמטרות שהציב לא הושגו, אלא גם שכמעט ולא היה שינוי במצבה של החברה לעומת השנה הקודמת.

המנכ"ל חש תסכול עמוק מעובדה זו. הוא חשב לעצמו: "איך זה ייתכן, הרי יש לי פוטנציאל עצום, יש לי כישורים, יש לי יכולות, יש לי אפילו תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטה מכובדת. איך זה ייתכן שלא הצלחתי להשיג את המטרות שלי. ומה קרה לעובדים שלי? אני יודע שגם להם יש פוטנציאל גדול ויכולות מדהימות. איך ייתכן שלא השגנו את המטרות ואפילו לא עמדנו ב-50% מהיעדים שהגדרתי לנו"

המנכ"ל המתוסכל הלך שפוף לביתו באותו ערב והתחיל לחשוב לעצמו: "אולי אני כישלון...אולי אני לא טוב כל כך כמו שחשבתי".

והעובדים...הם המשיכו לעבוד כרגיל. הם המשיכו לעשות את מה שהם רגילים לעשות.

האם ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלכם?

בואו נבדוק...האם אי פעם קרה לכם שהגדרתם מטרות ויעדים חדשים ואולי אפילו תוכנית פעולה מפורטת לשנה החדשה ובסוף השנה גיליתם שהמטרות לא הושגו ושלא התרחש שום שינוי משמעותי בחייכם?

האם אי פעם קרה לכם שקיבלתם החלטה נלהבת בערב השנה החדשה וכעבור מספר ימים שכחתם ממנה לחלוטין? האם אי פעם התחלתם בדיאטה חדשה? כמה זמן זה החזיק מעמד?

בואו נחזור רגע לסיפורו של המנכ"ל כדי שאוכל לגלות לכם כמה סודות ולהבהיר לכם מספר דברים חשובים...

סיפורו של המנכ"ל המתוסכל זה סיפור שהמצאתי לפני כמה דקות תוך כדי מקלחת.

במילה מנכ"ל החלטתי להשתמש כדי לתאר את המוח המודע שלכם. זה שמביע רצונות, מחליט החלטות, מדמיין חלומות, מגדיר מטרות, בונה תוכניות ועוד. זוהי החוליה החושבת והשיפוטית שנותנת פקודות והוראות. במילים פשוטות ניתן לומר שזהו החלק שמגדיר מטרות.

במילה עובדים השתמשתי כדי לתאר את המוח הלא מודע שלכם. זוהי למעשה החוליה המבצעת שאין לה כל יכולת שיפוטית. היא רק מבצעת את מה שאומרים לה לעשות. במילים פשוטות ניתן לומר שזהו החלק שמשיג מטרות.

אני מקווה שעכשיו התמונה יותר ברורה לכם...

אם עדיין לא, אז הנה חידוד נוסף שיסכם את הסיפור הזה. כלומר...את הסיפור שלכם:

למנכ"ל (מודע) לא היתה כל תקשורת עם צוות העובדים (לא מודע). הוא אמנם הגדיר יפה מאוד את המטרות שלו אבל העובדים מעולם לא שמעו על המטרות האלה.

המנכ"ל בנה תוכנית פעולה שכללה דרכים שונות של עבודה כדי להשיג מטרות שמעולם לא הושגו קודם, אבל העובדים פשוט המשיכו לעשות את מה שהם תמיד עושים מתוך הרגל.

המנכ"ל תכנן תמונה חדשה לגמרי עבור החברה, אבל העובדים מעולם לא ראו את התמונה הזו ולכן המשיכו לממש יום יום את התמונה המוכרת והידועה שנמצאת עמוק בתוכם.

המנכ"ל עיצב בדמיונו דרכים חדשות לגמרי בהן רצה להוביל את החברה, אך הדרכים האלה בכלל אינן נמצאות במפות של העובדים. יתרה מכך, העובדים אינם מסוגלים בכלל לראות את הדרכים האלה.

במקום שבו המנכ"ל הצליח לדמיין דרך חדשה סלולה, ברורה ויפה, העובדים ראו רק חול ועשבים.

בשורה התחתונה, המטרות שלכם לא הושגו ופריצת הדרך שאליה ייחלתם לא התרחשה, מכיוון שהמשכתם לראות את עולמכם בדיוק באותה דרך שאתם מכירים, לא יצרתם נתיבים עצביים חדשים במוח אשר משקפים אמונות, תפיסות והרגלי חשיבה חדשים שנמצאים בהרמוניה עם המטרות החדשות שלכם.

כתוצאה מכך, המשכתם לפעול על פי הרגלי החשיבה וההתנהגות הישנים שלכם ולהשיג את אותן תוצאות פחות או יותר. ודבר נוסף, נשארתם באותו תדר המודעות שבו הייתם ולכן המשכתם למשוך אל חייכם את אותם האנשים, ההזדמנויות, הנסיבות והאירועים המוכרים לכם.

אני מניח שכבר הספקתם לשמוע על הסמינר שלי שנקרא "דרך חדשה" (פתאום השם מקבל משמעות אחרת עכשיו אה?...).

הסמינר הזה מאפשר לכם ליצור שינוי עמוק, בסיסי וקבוע בתפיסות, באמונות ובהרגלי החשיבה שלכם. שינוי שיאפשר לכם להשיג את התוצאות שתמיד חלמתם עליהן!

עליכם להבין שמדובר בשינוי משמעותי, למעשה אין שינוי יותר בסיסי מזה. אתם משנים את התכנות הקיים שלכם אחת ולתמיד. אותו תכנות שמבוסס על החינוך שקיבלתם מגיל 0.

אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם לא להיות המנכ"ל המתוסכל גם השנה, אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון ולהצטרף אליי ולאנשים נוספים כמוכם שזיהו את ההזדמנות ואמרו כן, לסמינר "דרך חדשה" הקרוב

אני כל כך בטוח בערך העצום שיש לסמינר הזה ובשינוי האמיתי שיתרחש בחיים שלכם בעקבותיו, שאני גם נותן לכם אחריות מלאה על הסמינר.

ככה שאין לכם שום סיכונים כאן ושום תירוצים לא לעשות את הצעד הראשון הזה ולהשקיע בעצמכם.
 
לחיי ההצלחה שלכם!
יואב זילכה


אהבת את המאמר?
שתף את האנשים היקרים לך. Share
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראהוגם לקבל במתנה את ה"פורמולה" שתגלה לך מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלך בחיים? לחץ כאן עכשיו!
  

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים