מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?
 
 

 


 

 

 

 מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> מוטיבציה >> מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?
‏יום ראשון 27 נובמבר 2011

Share
מוטיבציה

מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?

צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.
יהורם גאון אמר דבר מאוד יפה על אחת הילדות ששרה שם. זה היה משהו כמו: "אתה רואה פה ילדה שעומדת ופשוט שרה...היא נקייה, אין לה עדיין את כל השטויות שהיא תאסוף על עצמה ככל שהיא תתבגר". כל כך נכון!
האמת היא שכל ילד או ילדה שהיו שם ריגשו אותי מאוד. הדבר שהכי תפס אותי שם זה היה האופן שבו הילדים הקטנטנים האלה מתייחסים למה שהם אוהבים לעשות. אני חושב שכולנו יכולים ללמוד מהם. פעם מישהו אמר לי: "אתה כל כך צעיר, מה כבר יש לי ללמוד ממך?". זה מה שעניתי לו: "אתה אף פעם לא מבוגר מדי בשביל ללמוד ואתה אף פעם לא צעיר מדי בשביל ללמד". הוא חייך אליי ובסוף ההרצאה בא להודות לי ולהגיד לי שזו הייתה אחת ההרצאות הטובות ביותר שהוא שמע אי פעם.
בכל אופן, ילדה אחת קטנה בלונדינית עם קוקיות עמדה בביתה ובכתה כשצביקה הדר הגיעה להודיע לה שהיא התקבלה. היא פשוט התחילה לבכות ולחבק את אימא שלה...צביקה שאל אותה: "למה את בוכה?" והיא ענתה: "זה מרגש...זה היה מאוד חשוב לי להתקבל".
כשאנחנו ילדים, החלומות שלנו חשובים לנו! הם כל כך חשובים לנו, שאנחנו בוכים בגללם, אנחנו לא נרדמים בלילות בגללם, הם נותנים לנו מוטיבציה, אנחנו מתאמצים בגללם, אנחנו עושים הכל בשביל שיתממשו ואנחנו באמת מאמינים שהם יכולים להתממש. אבל ככל שהחיים עוברים....(או יותר נכון לומר: אנחנו עוברים, החיים נשארים) החלומות האלה הופכים להיות פחות ופחות חשובים עד שיום אחד אנחנו שוכחים מהם כמעט לחלוטין.
מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?
הילדה הזו בכתה מהתרגשות חיובית, כי החלום שלה...משהו שהיה מאוד חשוב לה, החל לרקום עור וגידים, היא טעמה את טעם ההצלחה. אני מאחל לה ולכל הילדים המקסימים האלה שימשיכו לטעום את טעם ההצלחה גם כמבוגרים. זה בהחלט טעם מאוד טעים...
אבל לא רק לילדים החלומות והתשוקות הם חשובים. גם לאנשים המצליחים ביותר בעולם, החלומות והתשוקות הינם דברים מאוד חשובים. מחקרים שבוצעו לפני מספר שנים גילו מכנה משותף מאוד מעניין אצל אנשים מצליחים ומאושרים (אלה שחיים חיים יוצאים מן הכלל או כמו שאני נוהג לכנות: "חיים עשירים בכל המובנים!").
אותם אנשים מוצלחים ומאושרים שנחקרו, גילו בשלב מסוים של חייהם את 5 התשוקות הגדולות ביותר שלהם וכיוונו את חייהם, כך שכיום הם מממשים את כל 5 התשוקות הללו. לאנשים המבוגרים האלה, החלומות עדיין חשובים! הם לא ארזו אותם בתוך ארגז ושמו במחסן. הם לא אמרו: "יום אחד זה יקרה...עכשיו זה לא הזמן".
זה לא כזה בלתי אפשרי כמו שרובכם חושבים. כל שעליכם לעשות, זה לזהות את 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם ולהתחיל לממש אותן. גם אם בהתחלה זה נראה לכם מימוש קטן או צעד פעוט. הצעדים הקטנים האלה מתניעים מנוע ענק של מוטיבציה שמאפשר לנו לבוא מתוך הכוח החזק ביותר ביקום- לבוא מתוך אהבה- ולהצליח בגדול. רוב האנשים המצליחים ביותר בעולם מאוהבים במה שהם עושים על גבול הפנאטיות.
במוצ"ש הקרוב אני טס עם אהובתי למזרח לחופשה בת 15 יום. באופן לא מפתיע, תשוקה מס' 5 שלי היא: "לטייל בכל רחבי העולם עם אשתי, משפחתי, חברים וגם לבד". תשוקה מס' 1 אגב היא: "לדבר בפני קהלים גדולים בכל רחבי הארץ והעולם". את שתיהן אני מממש! כמובן שאני שואף "להגדיל את נפח המימוש", אבל צריך להתחיל מאיפה שהוא, לא?
למה אני מספר לכם את זה? לא בשביל לנקר עיניים, אלא בשביל להראות לכם שאם אני יכול והילדה הבלונדינית עם הצמות יכולה, אז גם אתם יכולים!!!
במאמר הבא שלי, אני אחשוף בפניכם תהליך פשוט שבאמצעותו תוכלו לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז יש למה לחכות!
בינתיים, אשמח לקבל את התגובות שלכם על המאמר הזה...בואו נחלום יחד! ובואו נחייה את החלום, מותר לנו!
לחיי מימוש התשוקות שלכם!
יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם. Share
רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה" שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים