השריה בהשראה
 
 

 


 

 

 

 השריה בהשראה

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> מנטור לחיים >> השריה בהשראה
‏יום חמישי 11 אוגוסט 2011

Share
מנטור

השריה בהשראה

השריה היא דרך הכנה של מזון לקראת בישול, צלייה או כהכנה יחידה. אם אתם חושבים שטעיתם במאמר והגעתם לאתר של אהרוני או משהו כזה, אז אתם טועים. אם אתם חושבים שהחלטתי לפצוח בקריירת בישול או להצטרף למאסטר שף, אז אתם מתרחקים עוד יותר מהאמת. העניין הוא כזה...הבוקר הגיח במוחי רעיון לכתוב לכם על החשיבות הרבה שיש בלהקיף את עצמנו כל הזמן בהשראה. המילה הראשונה שקפצה לי למוח הייתה "להשרות". אני מאמין שאנחנו צריכים להשרות את עצמנו בהשראה כל הזמן. למה אני חושב ככה? מה יוצא לנו מזה? ומהו הקשר המדהים שגיליתי בין שתי המילים האלו היום בעקבות אותו רעיון? כל התשובות ייחשפו בפניכם במאמר הזה.
 
לאחר שקפצה במוחי המילה להשרות, חיפשתי בגוגל הגדרה פשוטה עבורה, אך לא ממש מצאתי. אז במקום המילה להשרות, חיפשתי את המילה השריה ומצאתי את ההגדרה שכתבתי לכם בראש המאמר. באופן מעורר השראה, מה שמצאתי מיד לאחר ההגדרה של המושג השריה, היו המטרות של פעולה זו בהקשר למזון. אם אתם שואלים את עצמכם עכשיו: "איך זה קשור להשראה?", כדאי שתשימו לב טוב טוב למטרות הבאות שמצאתי שם:
 
  1. ריכוך.
  2. מתן טעם.
  3. הרחקת ריחות לא נעימים.
  4. הפגת מרירות.
  5. השריה לפני הגשה.
 
עכשיו אני רוצה שתשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: "מהן המטרות של השריית עצמנו בהשראה?" או לחילופין: "למה חשוב שנהיה מוקפים או מוזנים במקורות שמעוררים בנו השראה?"
 
האם אתם מוצאים את 5 המטרות שהוצגו כתשובות אפשריות לשאלות האלה? האם אתם רואים את הקשר? אלו הן בדיוק חלק מהסיבות שבגללן עלינו להיות מושרים בהשראה כל הזמן. קודם כל חשוב שנבין את המשמעות של הדבר הזה שנקרא השראה. כדי להמחיש לכם את המשמעות בדרך הקלה ביותר, בואו וניקח לדוגמא את המילה השראה באנגלית, הלוא היא Inspiration. בתוך המילה הזו נוכל למצוא צמד מילים מעניין: In-Spirit.
 
צמד המילים הזה מבטא בצורה הבסיסית ביותר את המשמעות של השראה. כאשר אנחנו מקבלים ניצוץ של השראה בעקבות גירוי חיצוני או כתופעה בלתי תלויה, מה שקורה זה שאנחנו "בתוך הרוח". במילים אחרות, אפשר לומר שאנחנו זוכים להצצה אל העולם הבלתי נראה, אל עולם הסיבה, אל העולם האמיתי שנמצא מעבר לעולם הזה.
 
אינני מתכוון לעולם הבא ואין בכוונתי לדון כאן בשאלה האם יש בכלל דבר כזה...הכוונה שלי היא שמעבר לעולם הנראה לעין האנושית, נמצא עולם שכולו תודעה טהורה. התיאור הטוב ביותר שעולה לי כרגע זה "כלום שהוא הכול".
 
כאשר אנחנו באותם רגעים של השראה, אנחנו נישאים אל על וחוצים מספר רמות של תודעה בבת אחת. למעשה, אנחנו חוצים איזשהו גבול בלתי נראה וזוכים למבט חטוף מתוך אותו עולם של תודעה טהורה שבו יש שפע, יופי, יצירתיות, אמת, אהבה, תבונה אינסופית, שלווה ונצח.
 
החוויה הזו של השראה מתבטאת בכל מיני רמות: ברמה הפיזית היא מתבטאת בתחושת חיוניות והתרוממות רוח או למשל בפרץ כזה של התלהבות שגורם לנו לבצע איזו תנועה. ברמה הרגשית זה מתבטא בתחושה עילאית ומעצימה מאוד. ברמה המנטאלית זה מתבטא במחשבות חדשות ויצירתיות כתוצאה מקשרים עצביים חדשים שנוצרו במוח. ברמה הרוחנית זה מתבטא בהעמקת המודעות שלנו ובעלייה נוספת בהתפתחות הרוחנית שלנו והתקרבות לאמת או להארה.
 
ישנה כמובן גם השפעה בריאותית. ככל שאנחנו מושרים יותר בהשראה כמו עוף שמושרה במרינדה (אני מתחיל להישמע כמו אייל שני...) אנחנו בריאים יותר ואיכות החיים שלנו עולה. ודבר נוסף שאני יכול להגיד לכם בוודאות זה שככל שאנחנו מושרים יותר בהשראה, אנחנו גם מאושרים יותר. שמתם לב שגם כאן יש אותיות שחוזרות על עצמן: השרייה-השראה-מאושר.
 
בקיצור, אם נחזור לנושא של מטרות ההשריה, המילה ריכוך למשל מתארת בצורה מאוד יפה את מה שקורה לנו כאשר אנחנו באותם רגעים מעוררי השראה. אנחנו מתרככים, אנחנו גמישים יותר, פחות נוקשים, פתוחים יותר, רכים יותר וכמובן עוצמתיים יותר. לצורך העניין, תחשוב מה יותר עוצמתי סלע או מים.

מתן טעם זו הייתה המטרה השנייה וגם כאן, אנחנו לומדים מזה המון כי כשאנחנו מושרים בהשראה זה נותן המון טעם לחיים. מדויק יותר לומר זה שהחיים כבר טעימים, העניין הוא שאין לנו נגישות לטעם האמיתי, אם העולם הנראה הוא כל מה שאנחנו מצליחים לזהות כעולם. אז ההגדרה של "נותן טעם לחיים" היא קצת רדודה אבל "עושה את העבודה" בהקשר הזה.
 
הרחקת ריחות לא נעימים זו מטרה נוספת של היותנו מושרים בתוך השראה. ככל שאנחנו מקיפים את עצמנו בהשראה, אנחנו פחות חשופים ונגישים למחשבות שליליות, לדאגות, לספקות, לחששות, להערות פוגעות מהסביבה ובקיצור לכל אותם "ריחות לא נעימים". וזאת מהסיבה הפשוטה, הם לא קיימים בספירה הזו שההשראה לוקחת אותנו אליה. בדיוק כמו שנשר שעף בשמיים לעולם לא ייתקל בפרה שמפריעה לו בנתיב הטיסה.
 
כל מה שתיארתי לגבי הרחקת ריחות לא נעימים דומה מאוד גם לנושא של "הפגת מרירות". האמת שזהו אחד התיאורים המדויקים ביותר של ההשריה בהשראה. כשאנחנו מוקפים בגורמים שנותנים לנו השראה, זה מפיג את המרירות, את השעמום, את השגרתיות, ואת תחושת הבינוניות שמאפיינות את רמות המודעות הנמוכות. כל הדברים האלה הם תופעות לוואי של העובדה שאנחנו לא יודעים מה אנחנו, ואנחנו בטוחים שאנחנו גוף נפרד שחי בעולם מנוכר.
 
והמטרה הסופית הייתה "השריה לפני הגשה". זהו גם תיאור מצוין של אחת ממטרות ההשראה: שלב מקדים וחיוני ליצירה, לעשייה, לפעולה, ליציאה לדרך. כאשר אנחנו משרים את עצמנו בהשראה, אנחנו מכינים את עצמנו ל"הגשה". ההגשה במקרה הזה יכולה להיות שירות שאנחנו נותנים, יצירה שלנו, עשייה כלשהי, עבודה על פרויקט חשוב וכדומה.
 
הקפידו להשרות את עצמכם בהשראה, זה יוסיף עומק, אושר, איכות, תבונה וגם תוצאות מדהימות בחיים שלכם, מעבר למה שדמיינתם עד עכשיו.
 
מה דעתכם? מתחברים למה שכתבתי? יש לכם משהו להוסיף כדי שנוכל להעשיר אחד את השני? אשמח לקבל את התגובות שלכם כאן למטה.

מאחל לכם חיים מלאי השראה!
יואב זילכה 

אהבת את המאמר?
שתף את האנשים היקרים לך. Share
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראהוגם לקבל במתנה את ה"פורמולה" שתגלה לך מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלך בחיים? לחץ כאן עכשיו!
 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים