אי אפשר שכולם יאהבו אותך
 
 

 


 

 

 

 אי אפשר שכולם יאהבו אותך

דף הבית >> בלוג - מאמרים >> התפתחות אישית | צמיחה רוחנית | מדיטציה >> אי אפשר שכולם יאהבו אותך
‏יום חמישי 29 מרץ 2012

Share
התפתחות אישית
אי אפשר שכולם יאהבו אותך
ככל שאנחנו יותר ויותר מצליחים, התובנה הזו מוכיחה את עצמה בצורה בולטת יותר במציאות שלנו. זאת מכיוון שהצלחה וביקורת הם שני דברים שהולכים יד ביד. ככל שאתה מצליח יותר, צפה ליותר ביקורת מהסביבה. כנראה שבגלל זה אלברט הובארד אמר: "כדי להימנע מביקורת, אל תעשה שום דבר, אל תגיד שום דבר, אל תהיה שום דבר...".
בתמימותי חשבתי פעם שאם האדם יהיה טוב, מפותח, מואר ואוהב, אז כולם ודאי יאהבו אותו. עם השנים הבנתי שטעיתי, עם השנים הבנתי שאי אפשר שכולם יאהבו אותך. ראיתי אנשים מדהימים, נשמות טהורות, ראיתי אנשים מוארים שהפכו לאהבה בפני עצמה...ועדיין כתבו עליהם ביקורות, ירדו עליהם, לא עשו להם like, לא אהבו אותם.
יש ימים שאני מקבל שפע של מחמאות ותגובות חמות מאנשים שעובדים איתי או קוראים את החומרים שלי. יש ימים שאני מרגיש שכל העולם אוהב אותי ואז זה מגיע...מישהו שולח תגובה לא יפה, לא נעימה לקריאה. כשאני קורא את זה, אני ממש יכול לחוש את השנאה (או מה שזה לא יהיה) יוצאת מהמילים הכתובות.
בעבר, לתגובה אחת כזו, הייתה השפעה על השדה האנרגטי שלי למשך כמה שעות טובות. הייתי ממשיך להתנהל כרגיל, אבל בפנים מרגיש איזשהו כאב או תחושה של גועל כזו. עם הזמן, התחדדו בתוכי שתי תובנות עמוקות ומשמעותיות שאפשרו לי להשתחרר מהמקום הזה ולהיות מסוגל לקבל גם תגובות שליליות ולא אוהדות מבלי לקחת אותן באופן אישי. מתוך שתי התובנות האלה, נבעה התובנה שאי אפשר שכולם יאהבו אותנו. במובן מסוים, אותן שתי תובנות מסבירות מדוע אי אפשר שכולם יאהבו אותנו.
התובנה הראשונה היא שהאהבה שאנו מקבלים מאדם אחר לא תלויה רק בנו. זה נכון שככל שאנחנו נהיה יותר מודעים ויותר נוכחים ונגלה בתוכנו אהבה אמיתית, אז האהבה הזו תשתקף לנו בחזרה יותר ויותר דרך האנשים שמסביבנו, ממש כאילו הם מראות. אבל גם אם אנחנו נכיר בטבע האמיתי והתמציתי שלנו כאהבה בפני עצמה, אדם אחר שטרם מצא את האהבה האמיתית בתוכו, יכול להשליך עלינו את הזבל שנובע מתוך תודעתו המזוהמת.
כאשר התודעה לא נקייה, המחשבות שלנו לא נקיות והשפה שלנו לא נקייה. התוצאה היא שהזבל יוצא החוצה וגם יוצר נזקים ברמה פיזית בריאותית בתוכנו. זאת אומרת שזה לא תלוי רק בנו. מציאות שבה כולם אוהבים אותך היא בגדר הבלתי אפשרי, מכיוון שהיא מצריכה מצב שבו לא רק אתה מואר ונטול אגו, אלא גם כל האנשים בעולם הם כאלה. מצב די אוטופי, שנכון לעכשיו, נראה רחוק מאוד מהמציאות שלנו כיום. אם תחליטו לחכות ליום הזה שבו כולם יאהבו אתכם, אתם עלולים לחכות כל ימי חייכם ולהתאכזב.
האם אנחנו בכלל צריכים לחכות למצב כזה או לחתור אליו? ממש לא. וזה מה שמביא אותי לתובנה הבאה והחשובה מאוד שביירון קייטי הביאה לעולם. היא אמרה: "אילו הייתה לי תפילה, היא הייתה: אלוהים, חסוך ממני את הכמיהה לאהבה, לאישור או להערכה. אמן".
למה היא התכוונה בדיוק? לאותה כמיהה של "העצמי המזויף (אגו)" שבתוכנו, לקבל את האוכל שלו מבחוץ. האוכל שלו במקרה הזה, הוא אהבה, הערכה, אישור. בשביל מה הוא צריך את זה? בשביל לשאוב משם עוד תחושה של עצמי, של קיימות. בשביל להמשיך לשרוד, להנציח את עצמו. הוא זה שפונה לעולם ואומר לו: "תאהב אותי, תמלא אותי, תגשים אותי, תעריך אותי...." ואינסוף דרישות אחרות, כל זה רק בשביל לחזק את עצמו.
לעומת זאת, ככל שרמת המודעות שלנו עולה ויחד איתה האגו נחלש (שני תהליכים שמתרחשים במקביל), אז החיבור הטבעי שלנו עם ההוויה הנצחית מתחזק ואנחנו יותר ויותר מכירים באחדות שלנו עם הקיום. וכשזה קורה, האהבה עולה באופן טבעי כביטוי של הוויה ולא כרגש מותנה. כי האהבה היא ההכרה באחדות.
לאדם מואר ונטול אגו אין את הצורך המניפולטיבי והמתחכם הזה לקבל אהבה, אישור והערכה מבחוץ. הוא האהבה בפני עצמה, הוא מסתובב בעולם ומקרין אהבה רק מעצם היותו מחובר להוויה ושומר על תודעה טהורה. הוא אינו תלוי באיזשהו ספק חיצוני שיספק לו אהבה, הוא אינו צריך "מיקור חוץ" (Outsourcing) לאהבה, הוא המקור האמיתי, הוא האהבה.
ועדיין, כפי שכתבתי קודם, אדם אחר שאינו מספיק מודע עלול להסתכל עליו בעיניים שיפוטיות, לבקר אותו, להגיד עליו מילה רעה, לקלל ולשנוא אותו.
אז לא רק שאי אפשר שכולם יאהבו אותנו, אלא שגם אין לנו שום טעם לצפות למצב כזה או לנסות לחתור אליו. הדבר המועיל ביותר שאנחנו יכולים "לעשות" הוא להאיר את עצמנו עוד ועוד. כלומר, להגביר את רמות המודעות והנוכחות שלנו עד לשחרור מוחלט מאגו, שהוא גם שחרור מוחלט מסבל. ומהו הדבר החי, השקט, השלוו, החיוני, השמח והאנרגטי, שנותר שם בעקבות השחרור הזה? זוהי אהבה אמיתית.
אני מזמין אתכם להגיב כאן למטה...(גם אם התגובות שלכם אינן אוהדות או אינן חיוביות)
באהבה והערכה,
יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם. Share
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו!
 
 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
חזרה למעלה
  דף הבית  |  מנטור  |  מאמן אישי  |  אימון עסקי  |  קואצ'ינג  |  הצלחה  |  coaching  |  מנטורינג  |  התפתחות אישית  |  מדיטציה  | מנטור אישי  | מנטור עסקי  
© כל הזכויות שמורות ליואב זילכה - Mentor Me                                
  יעוץ זוגי  |  עוגות יום הולדת  |  מתנה  |  מאמנים אישיים  |  מורה למדיטציה  |  האזנה  |  מדיטציה  
 
לייבסיטי - בניית אתרים